1. Seksajo skorajda vsi na svetu … Zelo pogosto!
Po nekih statistikah naj bi bil seks zelo pogosto človeško dejanje. Dnevno naj bi se namreč po vsem svetu izvršilo približno 100 milijonov takšnih in drugačnih spolnih interakcij. To pa je kar zanimiva številka, kajne? In tej številki primerna je tudi poraba kondomov. Menda po vsem svetu dnevno porabijo nekje med šest in devet milijard kondomov.
2. Največ seksajo Američani in Grki
Tako je vsaj pokazala neka študija. Povprečen Američan naj bi v enem letu spolno občeval 124-krat, Grk pa le sedemkrat manj, torej 117-krat. Na dnu lestvice pa so Japonci, saj naj bi povprečen Japonec seksal samo 36-krat letno. Le malo bolje gre Indijcem. Študija je menda pokazala, da tam seksajo v povprečju 76-krat na leto.
3. S seksom kurite kar nekaj kalorij
Govorimo seveda o intenzivnem, energičnem seksu, ne le o ležanju, med katerim vaš partner opravi večino dela. Menda lahko v pol ure res aktivnega seksa skurite nekje do 150 kalorij in če seksate sedem do osemkrat mesečno, bi lahko tako v enem letu samo na račun spolnosti izgubili vsaj kakšen odvečen kilogram, pravijo raziskovalci.
4. Pogosto mislite na spolnost? Niste edini!
Statistike kažejo, da kar 54 odstotkov moških vsaj enkrat dnevno pomisli na seks, medtem ko gre spolnost vsaj enkrat dnevno po glavi le 19 odstotkom žensk. Če ste torej tudi vi med tistimi, ki si nikakor ne morete izbiti posteljnih vragolij iz glave, potem – po teh statistikah sodeč – niste edini.
5. Seks lahko pozdravi glavobol
Ste vedeli, da se vam med spolnimi aktivnostmi v telesu izloča hormon oksitocin, za katerega študije kažejo, da je zmožen v dovolj velikih količinah lajšati raznovrstne bolečine? Menda tudi takšne, ki spremljajo krče in glavobole. Zato torej to, da vas boli glava, ne ne bo izgovor, da se izognete spolnosti. Ravno nasprotno – poskušajte z njo pregnati nadležen glavobol.
6. Seks je ena najbolj iskanih besed na spletu
Menda so seks in z njim povezane besede, kot so vagina, penis, prsi, golota, zadovoljevanje in podobno, ene najbolj iskanih besed na svetovnem spletu skoraj vsako leto. A ravno uporaba spleta v ta namen je zaskrbljujoča, saj se tako vse bolj širi razpečevanje pornografskih vsebin prek splet, nenazadnje pa je na ta račun vse več tudi zasvojenosti s seksom, ki je v sodobnih družbah resen problem, ki zahteva tudi resno, profesionalno obravnavo.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV