Osnovni obrazec za to, da si karkoli zapomnite, vsebuje naslednje tri korake:
1. Zbiranje podatkov
2. Povezovanje podatkov in
3. Ponovno zbiranje podatkov
To je pomemben obrazec za učinkovito pomnjenje, ki ga nekateri imenujejo tudi Obrazec 1-2-3.
Kako si zapomniti?
Prizadevajte si, da bi si informacije, ki jih zbirate, zapomnili za krajše ali daljše časovno obdobje. Za tiste informacije, ki si jih hočete vtisniti v spomin za krajše časovno obdobje, recimo vsaj toliko časa, dokler ne najdete svinčnika ali papirja, se lahko naučite enostavnih mnemotehničnih tehnik, med katere sodijo akronimi, akrostihi, rimanje in podobni pripomočki.
Lahko zberete večje količine informacij in si jih shranite v spomin zato, da bi vam bile na voljo v daljšem časovnem obdobju. Za takšne primere lahko uporabljate bolj trajno metodo, kot nekakšen spominski arhiv, iz katerega črpate informacije v kateremkoli poljudnem zaporedju. Če se boste naučili učinkovite uporabe mnemotehničnih sredstev, boste pripravljeni na to, da si zapomnite in izognili se boste zloglasnemu 'sindromu sedmih sekund'.
Kaj je sindrom sedmih sekund?
Sindrom sedmih sekund pomeni, da po sedmih sekundah opazovanja ali poslušanja pozabite na tisto, kar ste gledali ali poslušali, zato ker ste samo gledali ali poslušali in na zadevo niste osredotočili svojih misli. Preženite sindrom sedmih sekund tako, da se popolnoma osredotočite na tisto informacijo, ki si jo želite zapomniti.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV