V trenutkih prebolevanja se nam zdi preprosto nemogoče, da bi nas prekinitev zveze enkrat lahko nehala boleti in da bi se oseba enkrat umaknila iz naše glave. Preprosto se ne moremo sprijazniti, da se je razmerje končalo.
Najboljši, a hkrati najslabši nasvet, ki ga neradi slišimo, ko gre za prebolevanje, je ta, da si moramo vzeti čas. Pri nekaterih bo to en teden, pri nekaterih en mesec, nekateri pa bodo potrebovali leto ali več. V življenju je čas v resnici najboljše zdravilo.
Pri romantičnih razmerjih predstavlja še dodatno težavo to, da si nekoga morda že izbijemo iz glave, potem pa spet pride trenutek, včasih celo po dolgem času, ko nas ena sama malenkost odpelje na stare tire in v stare vzorce.
V psihologiji obstaja več vej, ki se ukvarjajo s preučevanjem odnosov. Psiholog John Alex Clark na svoji spletni strani deli nasvete in tehnike, ki vam lahko pomagajo, da se po propadli zvezi čim prej ''vrnete v igro''. Še več – pravi celo, da prebolevanje sploh ni težko.
Največji problem, s katerim se soočimo ob razhodu, je ta, da vsake toliko naletimo na stvari in spomine, povezane z nekdanjo ljubeznijo – pa naj gre za nekatera mesta, ki smo jih že obiskali, pesmi, ki smo jih poslušali, ljudi, s katerimi smo se družili, itd.
John Alex Clark pravi, da bi morali, če se želimo po razhodu čim prej ''pobrati'', vse združenje z osebo, ki jo poskušamo pozabiti, nadomestiti z druženjem z drugimi ljudmi.
Več novih spominov boš ustvaril/-a, manj boš mislil/-a na osebo, ki ti je zlomila srce. Preprosto – stare kraje, obraze in stvari začni povezovati z novimi ljudmi. Tako naj bi bilo prebolevanje lažje. Vseeno pa si zapomni, da ni nič narobe, če potrebuješ več časa kot ostali – vzemimo si toliko časa in prostora za prebolevanje, kot ju potrebujemo.
Vizita TOK
Povzeto po teen385
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV