Vizita.si
Določene objave lahko naredijo ogromno škode, zato vedno premislite, preden kaj objavite.

Psiha

Ko se počutiš negotovo: Nasveti, ki jih mora slišati vsako dekle

N.R.A.
07. 06. 2021 06.00
0

Teh nasvetov ti verjetno nihče ne bo dal v šoli, a bi ti jih kdo moral, ker so zelo pomembni.

Ni enostavno biti ženska, še posebej pa ne punca v najstniških letih. V mladosti smo vedno najobčutljivejši na okolje in na mnenje drugih. Kasneje vsi spoznamo, da je polovica stvari, zaradi katerih smo se obremenjevali, zares povsem nepomembnih. Popolnoma razumljivo je, če v trenutnih letih nerada slišiš, da je ljubezen do sebe najpomembnejša in da je v odnos, ki ga imamo sami s seboj, vredno vlagati. 

Najstnik
Najstnik FOTO: Shutterstock

Ko pogledaš družabna omrežja, najdeš na njih podobe, ki so nerealne, sovražnost z vseh strani in popolno življenje drugih ljudi. Ko gledaš vse to, se lahko počutiš žalostno, ker se ti zdi, da ne sodiš v 'okvire družbe'. Morda se počutiš ne dovolj lepo, pametno ali dobro. Morda ti v glavi odzvanjajo prav te besede: "Nisem dovolj dobra."  Kaj bi morala vsaj poskusiti 'dopovedati' sama sebi?

1. Vsi se včasih počutimo osamljene

To je eden od občutkov, ki se pojavi pri vseh, a tudi mine. Glasek v glavi nam govori, da nam nič ne uspeva tako, kot si želimo. Dodaten pritisk si ustvarjamo sami, ko gledamo družbena omrežja in se nam zdi, da imajo vsi nekoga, da so vsi zaljubljeni in srečni. 

Naj ti nekaj povemo: prvič, objave na družbenih omrežjih so lahko ZELO zavajajoče; drugič, vsi, prav VSI se kdaj počutimo osamljene, pa četudi smo v družbi človeka. In veš, kaj je najhujša oblika osamljenosti? Ko se počutimo popolnoma same in nerazumljene, čeprav imamo ob sebi človeka. 

Ljudje na družbenih omrežjih niso vedno resnični in realni.
Ljudje na družbenih omrežjih niso vedno resnični in realni.FOTO: Shutterstock

2. Ljudje na družbenih omrežjih niso vedno enaki v živo

Mislimo, da nam ni treba nič več dodati. Vsi poznamo filtre, vsi poznamo aplikacije za urejanje fotografij, predvsem pa postave. Zato še enkrat: ne verjemi vsemu, kar vidiš. 

3. To, da prosiš za pomoč, kaže na tvojo čustveno zrelost 

V redu je, če ne veš, kaj storiti v neki situaciji, če se bojiš ali potrebuješ nasvet odrasle osebe. Zavedaj se, da je vedno na voljo vsaj ena odrasla oseba, s katero se lahko pogovoriš – če doma nimaš varnega okolja, se obrni na strokovnjake v šoli! 

Najstnik
Najstnik FOTO: Shutterstock

4. Vsi imamo svoje pomanjkljivosti in svojo 'šibko točko'

Ne pozabi, da ima oseba – četudi meniš, da je naravnost popolna – vsaj eno pomanjkljivost. Morda se jo je le naučila zares dobro skrivati.

5. Nauči se odpuščati sami sebi

Vsi se zmotimo in se kdaj napačno odločimo, če pa se boš mesece obremenjevala z določeno napačno odločitvijo, te to nikamor ne bo pripeljalo. Samo vedno slabše se boš počutila. Naučiti se moraš spoprijeti z odločitvami, ki jih sprejmeš, in navsezadnje tudi stati za njimi. Ko se zmotiš, je pomembno, da to prepoznaš in si sebi in drugim to pripravljena priznati. Dokler se iz vsake situacije nekaj naučiš, iz nje vedno prideš kot zmagovalka. 

6. Negativne komentarje pišejo samo ljudje, ki nimajo pametnejšega dela, kot da 'visijo' na internetu

Kar koli že počneš in objavljaš na družabnih omrežjih – če lahko ljudje komentirajo, potem veš, da se vsake toliko najde nekdo, ki bo pustil negativne komentarje. Ne pozabi, da so to žalostni in nesrečni ljudje. Zakaj bi nekdo, ki je srečen in zadovoljen sam s sabo, želel žaliti druge ljudi? Odgovor je: ne bi. 

Povzeto po Teen385.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662