Včasih je dovolj zgolj to, da si ob njem
Velikokrat pozabljamo, da ljudje potrebujemo nekoga, ki je v težkih trenutkih z nami, najsi je govora o slabi oceni, razhodu s fantom ali punco ali pa prepiru s starši. Ne potrebujemo nekoga, ki filozofira in bi rad delil svoje življenjske modrosti, temveč zgolj nekoga, ki je z nami.
Poslušaj
Dovolj je, če samo poslušamo in smo se sposobni vživeti v človeka. To ne pomeni nujno, da nam je stiska prijatelja blizu ali pa da smo sami že doživeli podobno situacijo, vsekakor pa skušamo razumeti njegova občutja in ga potolažiti. Fraze, kot so 'vse bo v redu', 'skupaj bova to premagala', 'vedno bom tu zate', vedno pomagajo in nam dajo vedeti, da nismo sami.
Ponudi nasvet – če te bo zanj vprašal!
Kot smo že omenili, so nasveti zaželeni, nikakor pa jih ne deli kot nekaj, kar je nujno treba upoštevati. Ko se znajdemo v krizni situaciji ali v stiski, ne potrebujemo nikogar, ki bi nam vsiljeval svoja stališča, vsekakor pa pomaga, če se pogovorimo z nekom, ki je podobno situacijo že prestal. Zavedati se moramo namreč, da lahko filozofiramo v nedogled, a če sami nismo bili v takšni situaciji, ne moremo zares vedeti, kako bi odreagirali.
Vsak ima svoj način in svoj 'čas'
Četudi bi ti prebolel/-a razhod s fantom ali punco v enem tednu, ni nujno, da bo enak čas potreboval tvoj prijatelj. Poleg tega se boš ti morda pretvarjala, da te to sploh ne gane, tvoj prijatelj pa bo nekaj dni resnično slabe volje.
Ne z enim ne z drugim ni popolnoma nič narobe, saj ima vsak od nas svoj način soočanja s težavami, res pa je, da so določeni načini zdravi, drugi pa so lahko tudi škodljivi. Če vidiš, da tvoj prijatelj ne škodi sebi ali komur koli drugemu, mu daj čas, da preboli, kar mora preboleti.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV