Zagotovo ste zamenjali različne izdelke za nego las, morda je suhi šampon vaš zvesti prijatelj in včasih se zdi, da za vas ni izhoda. Tako kot pri koži je tudi pri laseh zelo pomembno, kaj jemo in v kolikšni količini. Lasje ne smejo biti nahranjeni samo od zunaj, temveč tudi od znotraj.
Da, sprememba prehrane in izogibanje nekaterim živilom vam lahko pomagata v boju proti mastnim lasem, zato si poglejmo, čemu se morate izogibati, da izboljšate zdravje las in lasišča.
1. Ocvrta hrana
Malo je ljudi, ki ne obožujejo ali se vsaj včasih ne prepustijo čarom hitre prehrane. Če se spopadate z mastnimi lasmi, pa bi bilo najbolje, da se izogibate hitri hrani, ki jo cvrete v globokem olju, saj z vnašanjem mastne hrane v telo spodbujate oljne žleze.
2. Preveč mlečnih izdelkov
Naše telo mlečne izdelke prebavlja kot olja in maščobe, zato jih lahko, če zaužijete preveč mlečnih izdelkov, krivite tudi za vaš nenehen boj z mastnimi lasmi.
3. Preveč soli
Razumen vnos soli ne škoduje telesu. Prevelik vnos pa vodi do nezaželenih posledic, kot je dehidracija telesa. To vodi v prekomerno nastajanje maščobe, zaradi česar se naša koža in lasišče tudi bolj mastita.
4. Preveč sladkega
Hormoni so kot glasniki, ki pomagajo nadzorovati vse procese, ki se odvijajo v nas. Zato je pomembno, da jih ohranjamo v ravnovesju. Preveč sladkorja je lahko škodljivo, saj povzroča neravnovesje v telesu, spodbuja vnetne procese v telesu in spodbuja žleze, da proizvajajo odvečno maščobo.
5. Rafinirani ogljikovi hidrati
Prebava rafiniranih ogljikovih hidratov je za naše telo enostavno prevelika in posledično vodi v nastajanje odvečnega sebuma. Se sprašujete, kje najti rafinirane ogljikove hidrate? Na žalost je povsod okoli nas: v belem kruhu, najljubšem jutranjem pecivu, belem rižu, testeninah, sladkarijah in prigrizkih.
Katera hrana preprečuje mastno lasišče?
1. Hrana, bogata z vitaminoma B in E
Vitamina B in E ne bodo vzljubili le vaši lasje, ampak tudi vaša koža. Vitamina B in E najdemo v živilih, kot so fižol, zelena listnata zelenjava, kot so solata, blitva ali špinača, sončnična semena in oreščki.
2. Hrana, bogata s cinkom
Raziskave so pokazale, da cink v prehrani pomaga nadzorovati proizvodnjo olja. Najboljši viri cinka so ostrige in morski sadeži, pusta govedina in jagnjetina. Vendar pa lahko cink najdete tudi v rastlinskih virih, kot so stročnice ali žita.
3. Hrana, bogata z esencialnimi maščobnimi kislinami
Esencialne maščobne kisline so ključne za zdravje las, kože in nohtov. Podpirajo zdravje lasišča in jih najdemo v ribah, kot so losos, sardine, skuše in postrvi. Zavirajo bakterije v telesu in uravnavajo izločanje sebuma.
Vizita e-novice
Vir: teen385
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV