Vizita.si
Vsakodnevno delo na računalniku, kjer držite roko dlje časa v nenaravnem položaju in izvajate ponavljajoče gibe lahko povzroči bolečine v zapestju.

Kje vas boli?

Delo za računalnikom lahko tudi boli

K.B.
06. 09. 2009 18.00
0

Vsakodnevno delo za računalnikom, kjer držite roko dlje časa v nenaravnem položaju in izvajate ponavljajoče gibe, na primer tipkanje po tipkovnici, lahko povzroči bolečine v zapestju.

Vsakodnevno delo na računalniku, kjer držite roko dlje časa v nenaravnem položaju in izvajate ponavljajoče gibe lahko povzroči bolečine v zapestju.
Vsakodnevno delo na računalniku, kjer držite roko dlje časa v nenaravnem položaju in izvajate ponavljajoče gibe lahko povzroči bolečine v zapestju.FOTO: iStockphoto

Gre za sindrom karpalnega ali zapestnega kanala, ki nastane zaradi vnetih kit v zapestju ali sinovialneovojnice okoli kit. Te pritiskajo na mediani živec, ki poteka skozi zapestni kanal in tako povzročajo bolečino. Ta se lahko iz zapestja razširi v celo dlan, notranji del podlakti in celo ramena. Sicer pa so te bolečine pogoste tudi pri kolesarjih, spremlja pa jih še oteklina.

Kako si pomagati?

Takoj ko začutite bolečine, prenehajte z aktivnostjo, ki jo povzroča. Mirujte toliko časa, da bolečine popolnoma popustijo. Pomagate si lahko s povojem, ki vam omogoča, da omejite gibanje. Oteklino pa lahko zmanjšate s hladnimi oblogami, ki jih zavijete v tanko tkanino preden jih položite na kožo, da ne bi prišlo do ozeblin.Če so bolečine premočne si lahko pomagate še s protibolečinskimi tabletami in geli s protibolečinskim in protivnetnim delovanjem.

Pomaga pa tudi starodavna metoda, ki so jo za to vrstne težave uporabljali na Kitajskem in v Indiji. Pri njej uporabljajo steklene posodice, v katere spustijo ognjeni plamen in ustvarijo vakuum. Pri nameščanju posodic na kožo se ustvari podlak, ki povzroči dvig tkiva in spodbudi pretok krvi. To metodo so preizkušali tudi berlinski strokovnjaki in ugotovili, da je uspešna. Kljub temu pa tega ne preizkušajte sami doma, ampak se obrnite na strokovnjake, ki znajo to metodo pravilno izvajati.

K zdravniku je treba:

- če bolečine kljub našim ukrepom ne popustijo,

- če se nad bolečim delom pojavi rdečina in oteklina,

- če ne moremo premikati prizadetega dela

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662