Bolečina je alarm za resnejše obolenje, zato prav zaradi nje ljudje najpogosteje obiščemo zdravnika. Včasih je lahko resna in je posledica hujših zdravstvenih težav, lahko pa je le kratkotrajna in kmalu mine. Nekateri ljudje bolečino čutijo bolj intenzivno, drugi manj. So pa tudi tisti, ki bolečine skoraj ne čutijo. Ti naj bi imeli prirojeno neobčutljivost na bolečino. Zdravniki imajo celo lestvico, na osnovi katere skupaj z bolnikom ugotavljajo, kako močna je bolečina in ali se stanje izboljšuje.
Vendar pa je intenzivnost bolečine odvisna od različnih dejavnikov. Najpomembnejša sta vrsta poškodbe in psihično stanje, v katerem je oseba v tistem trenutku. Zanimivo je, da so znani nekateri primeri, ko hudo poškodovani ljudje niso čutili nič. Šele ko so se zavedli, kako hudo so pravzaprav poškodovani, se je razvila neznosna bolečina. Eden izmed bolj znanih primerov so ameriški vojaki med drugo svetovno vojno. Pri napadu na Sicilijo hudo poškodovani vojaki niso čutili nobene bolečine. Razlog naj bi bilo neizmerno veselje ob uspešni invaziji in koncu svetovne vojne.
Med ženskim in moškim spolom naj pri občutenju bolečine ne bi bilo razlik. Ko zaboli, zaboli in ni nekega splošnega pravila, koga bolj boli.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV