Jejte počasi
Počasno uživanje hrane daje našim možganom možnost, da bistveno hitreje prepoznajo, da smo polni, zato je manj verjetno, da se bomo prenajedli. Počasno uživanje hrane je dobro tudi zaradi tega, ker lahko razmišljamo, kaj bomo jedli, posledično sprejemamo bolj zdrave odločitve, dodatno pa je manj možnosti, da razvijemo kakšne bolezni želodca ali drugih organov.
Družite se
Ne gre za to, koliko ljudi poznate ali kako pogosto jih vidite. Pomembno je, kako povezani se počutimo s tistimi, ki jih imamo. Ljudje nas lahko naredijo bolj srečne, bolj produktivne, vlijejo nam lahko dodatno motivacijo, nasprotno pa nam vse to lahko tudi vzamejo. Pazljivo izbirajte svoj krog ljudi, cenite tiste, ki jih imate, a ne zanemarite pomena druženja. Ljudje smo socialna bitja, ki potrebujejo neprestano interakcijo.
Namesto sokov izbirajte sadje
Sokovi imajo številne skrite in odkrite sladkorje. Če imate radi pomarančni sok, si privoščite raje pomarančo, iz katere lahko navsezadnje naredite domač pomarančni sok.
Naučite se počivati
Znebite se miselnosti, da potrebujete biti ves čas v pogonu zato, da se počutite vredne in sprejete. Vaš zasebni čas je čas, ko se lahko povežete s svojo družino in prijatelji, kar je navsezadnje dobro za naše duševno in fizično zdravje. Ljudje, ki si znajo vzeti dopust, naj bi živeli dlje, imajo pa tudi manjšo verjetnost za razvoj srčnih bolezni in drugih zdravstvenih težav.
Pazite na maščobo
Izogibajte se transmaščobi, ki je dodana nekaterim živilom, kot so denimo zamrznjena pica in pekovski izdelki, in raje posegajte po zdravih maščobah, ki so koristne za vaše zdravje. Med te spadajo mlečni izdelki, jajce, ribe, avokado in na primer oreščki.
Izražajte sebe in svoja čustva
Morda se kaj takšnega za mnoge sliši nekaj samoumevnega, a na žalost ni vse. Različne raziskave v preteklosti so dokazale povezanost med zadrževanim čustvi in določenim boleznim. Izražajte sami sebe, povejte, če in ko vas kaj boli, jezi ali pa vas je kdo prizadel, prav tako pa se ne bojte pokazati svojega veselja in sreče.
Upravljajte svoj stres
Vsi imamo od časa do časa v svojem življenju stresne situacije in sam stres, zaradi katerega so fizično naše mišice napete, dodatno pa imamo povišan srčni utrip, na psihični ravni pa se ne moremo pomiri, a vse to naj ne postane vaš vsakdan. Vsak dan si vzemite vsaj eno uro časa zase in naredite nekaj samo zase - nekaj, kar vas pomirja, in nekaj, kar imate radi.
Izogibajte se sladkorju
Večino sladkorja v prehrano dobimo že z navadnimi običajnimi jedmi. Pri čokoladi in ostalih sladkih razvadah ni govora le o dodatnih kalorijah in rejenju temveč tudi o pomanjkanju prehranskih vrednosti. Sladkor nas navadno utrudi, kasneje pa povzroči še večjo lakoto kot sprva. Sladkarija tu in tam seveda ne bo naredila nobene škode, a nikar tovrstne hrane ne uživajte vsak dan.
Bodite aktivni
Vadba preizkušeno izboljšuje naše zdravje, duševno počutje, dvigovala pa naj bi celo libido. Vsekakor nismo vsi rojeni športniki in nihče ne pravi, da se morate v roku nekaj mesecev prijaviti na maraton, a vsakodnevna vadba, denimo že zgolj polurna hoja, lahko naredi čudeže.
Ne podcenjujte pomena spanca
Pomanjkanje spanca lahko privede do številnih bolezni. Če ste navajeni, da vsak večer napolnite svoj telefon za naslednji dan, se naučite in sami s sabo delajte enako. Kot vsaka naprava tudi naše telo potrebuje regeneracijo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV