Čeprav naše telo skuša samo od sebe vzdrževati pH ravnovesje s čiščenjem skozi ledvice in pljuča, si lahko pomagamo tudi z uživanjem alkalne vode. Slednja je veliko boljša izbira kot soda bikarbona, ki jo ljudje pogosto uporabljajo, saj ta prehitro spremeni pH in ne deluje na dolgi rok.
Pri zdravem organizmu se pH krvi giblje med 7,35 in 7,45, kar velja za rahlo alkalno okolje, vendar imajo nekateri deli telesa seveda drugačen pH, zato s 'čiščenjem' organizma na lastno pest ne pretiravajte. V vsakem primeru se je, če imate težave z zdravjem in tudi sicer, dobro posvetovati s svojim zdravnikom!
Alkalno vodo lahko pripravite zelo preprosto
V litru in pol do dveh litrih vode narežite eno limono z lupino – slednja naj bo iz ekološke pridelave. Dodajte žličko himalajske soli in pustite stati čez noč, 8 do 12 ur, nato pa popijte dva kozarca zjutraj pred zajtrkom in enega zvečer pred spanjem.
Ni nujno, da v enem dnevu popijemo vso vodo, ki smo jo pripravili, da ne bi pretiravali s celotnim vnosom tekočine, je pa dobro piti med pol litra in litrom na dan. Vodo lahko pijemo redno, vsak dan, predvsem v poletnih dneh, ker je osvežujoča, pijemo pa jo lahko tudi le občasno, ko občutimo povečano utrujenost, prebavne motnje in podobno. Tovrstna voda omogoča telesu, da se počasi alkalizira, torej da vzpostavi pH ravnovesje v telesu in ga vzdržuje dlje časa. Med drugim bo lahko pomagala preprečiti nastanek ledvičnih kamnov in razvoj številnih bolezni, povezanih z zdravjem ledvic in zadrževanjem toksinov v telesu.
Preverite pH svojega telesa
pH vrednost telesa lahko preizkusite tudi doma, s trakovi, ki jih lahko kupite v trgovinah z zdravo hrano ali v lekarnah. Tako lahko preizkusite učinek alkalne vode na svoje telo, vendar morate paziti, učinek vsake terapije se v urinu pokaže šele po nekaj dneh. Dobili pa boste natančnejši rezultat kot pri merjenju v slini, saj urin pokaže, kako ledvice izločajo kislino iz telesa.
Upoštevajte, da na pH sline vpliva vse, kar ste pred kratkim pojedli ali popili, zato morate po jedi počakati vsaj dve uri. Nekajkrat pogoltnite slino, da si sperete usta, nato pa izpljunite nekaj sline v žlico. Lakmusove trakove potopite v slino in primerjajte barvo, ki se pojavi na njih, z barvami na priloženi barvni lestvici, ki ste jo dobili s trakovi.
Urin je najbolje testirati zjutraj, takoj po vstajanju. Na pH urina namreč vpliva količina vode, ki jo popijemo, pa tudi določena živila, ki proizvajajo kislino, zato se pH lahko čez dan spreminja. Navlažite v kozarcu, nato pa lakmusove trakove na kratko potopite v majhno količino urina. Primerjajte barvo trakov z barvno lestvico, ki ste jo dobili z njimi.
Vizita e-novice
Povzeto po miss7zdrava
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV