Najprej je treba povedati, da obstaja več vrst masaž, ko jih izbiramo, pa je bolj kot od vrste pomembno, da izberemo usposobljenega strokovnjaka, ki ve, kaj dela.
Zakaj prihaja do bolečin po masaži?
Dobra in kvalitetna masaža ima zmožnosti stabilizacije srčnega utripa, znižuje lahko krvni tlak, zmanjšuje vpliv stresnih hormonov, krepi imunski sistem in spodbuja sproščanje endorfina in serotonina, dodatno pa izboljšuje cirkulacijo.
Terapevti z močnim in čvrstim pritiskom z rokami manjšajo napetosti globoko v mišicah in vezivnem tkivu, kar je včasih lahko boleče, ta bolečina pa je najpogostejša posledica masaže.
Masaža dodatno stimulira limfni sistem in bioprodukt presnove. Limfni sistem je odgovoren za predelavo škodljivih snovi iz krvi, ki se nato skozi jetra filtrira v ledvice in na koncu zapusti telo. Ti odpadki so lahko kar koli, od alergenov do odvečnih maščob, bakterij in virusov.
Če imate takšnih ali drugačnih snovi v telesu preveč, se lahko nabirajo kot tkivo pod površino kože in se med masažo obdelajo. Posledica je, da se med masažo sprožajo 'toksini', zaradi česar lahko pride tudi do slabosti ali manjših bolečin po sami masaži.
Tudi glavoboli po masaži niso tako redki, sploh če je terapevt pozoren na ramena in vrat, vendar se slabost pojavlja veliko redkeje in je včasih lahko posledica dehidracije.
Kaj narediti, če po masaži občutite slabost?
Pred in po masaži je treba piti veliko vode, da preprečimo dehidracijo. Če začutite slabost po masaži, boste morda želeli izbrati drugo vrsto masaže, ki ne bo povzročala takšnih stranskih učinkov. Kot že omenjeno – manjše bolečine po masaži niso tako nenavadne, niti redke, a pomembno je tudi, da izberemo vrsto masaže, ki nam ustreza.
Vizita e-novice
Povzeto po Ordinacija.hr
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV