Njen utemeljitelj je dr. William Fitzgerald, ki je poenostavil teorijo o energetskih poteh in jo imenoval »conska terapija«.
Štirje nivoji, na katerih deluje človek kot celota so fizični nivo, čustveni, mentalni in duhovni. Vsi štirje so med seboj povezani. Glavni cilj refleksoterapije pa je vzpostaviti ravnovesje življenjske energije, ki se pretaka skozi človekovo telo ter aktiviranje samozdravilnih moči telesa.
Sama beseda pomeni »pritisk na točno določene točke«, kajti refleksologija temelji na postavki, da imajo vsi človeški organi točno določena mesta na stopalih in dlaneh, le te pa odsevajo trenutno človekovo zdravstveno stanje.
V telesu obstaja deset kanalov, ki se ali začenjajo ali končujejo v prstih na nogah in potekajo do prstov na rokah ter do temena. Vsak kanal je povezan z določenim organom ali organi, ki se nahajajo v tej coni.
Pritiski na te cone oziroma točke lahko:
- sproščajo,
- zmanjšujejo simptome stresa,
- odpravljajo bolečine,
- vzpodbujajo procese samozdravljenja in regeneracije,
- pomagajo vzdrževati zdravje,
- spodbujajo delovanje imunskega sistema,
- izboljšujejo cirkulacijo,
- pomagajo pri razstrupljanju,
- zvišujejo raven fizične energije,
- pomirjajo napeta čustva ter vzpostavljajo splošno ravnovesje v telesu.
Kaj pomenijo določene refleksne točke?
Opozorilo*
Refleksoterapije ni primerno izvajati v primeru gangrene, rizične nosečnosti, odprtih ran, pri zlomih kosti, zvinih, akutnih vročinskih stanjih, pri žilnih in limfnih vnetjih ali pri glivičnih obolenjih, ki se nahajajo v bližini refleksnih con.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV