Kaj lahko storimo, če imamo službo, v kateri veliko sedimo?
Že pol ure gibanja na dan praktično popravi škodo, ki jo povzroči dolgotrajno sedenje. To je lahko hitrejša hoja, kolesarjenje, tudi vrtnarjenje. Če ste večino dneva presedeli, morate vsaj pol ure posvetiti temu, da telo razmigate. Če nimate časa, da bi se gibali pol ure naenkrat, se gibajte vsaj trikrat v dnevu po deset minut. Morda se lahko celo med službo za deset do petnajst minut odpravite na sprehod. Morda greste lahko peš domov. Ali parkirate dlje od službe in greste peš do službe in nazaj. Enostavno morate najti v življenju načine, da se vsak dan gibate. Tolikokrat se kdo pritožuje, kako je zdrava hrana draga in da zato ne more živeti tako zdravo, kot bi si želel. Pri tem, da vsaj pol ure na dan hodite, pa ne more biti takšnih izgovorov.
Študija, ki je potekala v San Diegu, je spremljala 1481 žensk, ki so bile starejše od 64 let. Njihova povprečna starost je bila 79 let. Namestili so jim aparat, s katerim so lahko spremljali njihovo gibanje. Z analizo krvi pa so pogledali stanje njihovih celic. Izkazalo se je, da so se te starale hitreje, če so se manj gibale.
Tudi ko smo starejši, se ne smemo nehati gibati
Dr. Shadyab je še poudaril, da se nikoli ne bi smeli nehati gibati. Tudi starejši ljudje bi se morali gibati najmanj pol ure na dan.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV