Pomen kakovostnega spanca nemalokrat podcenjujemo, a se moramo zavedati, da ima velik vpliv tako na naše fizično kot duševno zdravje. Nezadostna količina spanca namreč lahko vodi do številnih težav, od slabšega imunskega sistema, hormonskega neravnovesja, povečanja telesne teže, večjega tveganja za bolezni srca in ožilja, zmanjšanja kognitivnih sposobnosti, motenj razpoloženja in še in še. Na kakovosten spanec pa lahko vpliva marsikaj. Prof. dr. Leja Dolenc Grošelj, vodja centra za motnje spanja, UKCL: "Poznamo devetdeset različnih motenj spanja ... " Več pa v videu.
Zdravje
Motnje spanja vplivajo tudi na kakovost spanca
Ni skrivnost, da je spanje izjemno pomembno, saj ima ključno vlogo pri ohranjanju zdravja in dobrega počutja, kljub temu pa na to hitro radi pozabimo. Vse hitrejši življenjski tempo nam pogosto vzbuja občutek, da ima dan premalo ur, hkrati pa se v posteljo večkrat odpravimo (pre)pozno. Podatki razkrivajo, da danes spimo manj, kot smo spali pred desetimi ali več leti, kar je skrb vzbujajoče, še posebej pri otrocih in mladostnikih. Motnje spanja pa so eden najpogostejših problemov.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV