Vizita.si
nezadovoljna ženska in tehtnica

Prebava

Jeste manj, pa se še vedno redite?

Ma.K.
19. 04. 2024 14.57
0

Zaradi kopice obveznosti v službi in doma imamo pogosto šele zvečer, ko gredo vsi spat, čas za prvi pravi obrok v dnevu. Ker smo lačni, hrano dobesedno goltamo in tako možganom ne pustimo, da bi nam pravočasno sporočili, da smo siti. In tako se naš klobčič slabega počutja, prebavnih tegob in kopičenja kilogramov veča, in veča ... Zveni znano?

Sodoben način življenja ni naklonjen našemu organizmu. V želji po perfekcionizmu in dokazovanju ter iz strahu pred neuspehom se namreč pogosto ženemo preko meja svojih zmogljivosti ter sposobnosti in čeprav se na začetku zdi, da si s tem ne povzročamo večje škode, čez čas ugotovimo, da temu ni čisto tako. 

Včasih določenih težav in tegob niti ne povežemo nujno s svojim življenjskim slogom. Vzemimo na primer kopičenje kilogramov. Res je, da velikokrat jemo samo enkrat ali dvakrat na dan, pa še to neko malenkost, toliko da pomirimo jamranje želodca, a se nam kilogrami kljub temu vztrajno nabirajo - in to, seveda, kot zakleto na delih, kjer si jih najmanj želimo. Glede na količino vsakodnevnih opravkov imamo občutek, da se tudi gibamo povsem dovolj. Morda celo preveč. A kilogrami še kar vztrajajo. In se kopičijo.

Ste se kdaj vprašali, zakaj je temu tako?

Dejstvo je, da hitenje po opravkih ni enako sprehodu v naravi, kolesarjenju ali teku, saj je pri hitenju zelo verjetno prisoten tudi stres, ki je znan kot eden od vzrokov za kopičenje kilogramov. Prav tako ni pomebno samo koliko, temveč tudi kolikokrat, predvsem pa kaj jemo. Če imamo en obrok na dan, je veliko bolj verjetno, da bomo pojedli preveč, saj bomo zaradi lakote hrano tako rekoč goltali in nam možgani ne bodo uspeli pravočasno sporočiti, da je mera polna. Tudi, če se bomo zavestno prehranjevali počasi in bomo pozorni na signale, ki nam jih pošilja svoje telo, ni nujno, da se kilogrami ne bodo kopičili. 

Pomembno je namreč tudi, kaj se znajde na našem krožniku. Močno predelana in hitro pripravljena ter mastna hrana je v današnjem času dostopnejša, kot kadarkoli do sedaj, zato ne čudi, da se nam pogosto zdi bolj priročna rešitev, kot pa kuhanje in priprava uravnoteženih obrokov iz polnovrednih žit, zelenjave in kakovostnih maščob. Tudi vodo pogosto radi zamenjamo s pestro ponudbo ostalih pijač, ki niso nujno najboljše za naš organizem. Če k temu v boju proti utrujenosti dodamo še kakšno energijsko pijačo ali dve, je kopičenje kilogramov skorajda neizbežno.

Ni pomembno samo koliko, temveč tudi kaj se znajde na našem krožniku.
Ni pomembno samo koliko, temveč tudi kaj se znajde na našem krožniku.FOTO: Arhiv naročnika

Težava nastane, ko občasne pregrehe postanejo del vsakodnevne rutine 

Seveda ni nič narobe, če se po napornem dnevu namesto, da bi šli v fitnes, raje odločimo poležati na kavču pred televizorjem. Prav tako ne bo konec sveta, če si občasno privoščimo priljubljen hamburger in krompirček, tudi kozarec piva ali najljubše pijače z mehurčki nas ne bosta naredila debelih. Težava pa nastane, če gibanje omejimo na vsakodnevne opravke in če hitra prehrana z visoko kalorično in nizko hranilno vrednostjo postane del vsakodnevne rutine. V tem primeru se je treba sprememb namreč lotiti pri temeljih in na novo zasnovati bolj zdrav in vitalen življenjski slog. 

Res je, da lahko z raznimi instant dietami, ki temeljijo na močno omejenem vnosu živil z nizkim glikemičnim indeksom, hitro in učinkovito izgubimo odvečne kilograme. A dejstvo je, da bomo ob takih prehrani na dolgi rok zelo težko kos vsakodnevnim naporom. Posledično se bomo zelo verjetno prej ali slej ponovno vrnili v ustaljene tirnice prehranjevanja, kilogrami pa se bodo vrnili - in se morda še dodatno nakopičili. 

Namesto instant diet se odločite za spremembo življenjskega sloga

Veliko bolje je zato usvojiti zdrave navade, ki jih lahko brez težav vključimo v svojo vsakodnevno rutino. In prav temu je namenjen brezplačni program Donat Vital, ki vam v 60 dneh pomaga do zdravih navad in bolj vitalnega telesa. Zasnovan je na osnovi skrbno izbranih jedilnikov in predlogov za gibanje, ki pripomoreta k izboljšanju delovanja prebavnega sistema in s tem boljši absorbciji hranilnih snovi, posledično pa vplivata tudi na bolj zdravo telesno težo, boljše počutje in vsesplošno zdravstveno stanje.

 Brezplačni program zdravja Donat Vital vam v 60 dneh pomaga do zdravih navad in bolj vitalnega telesa.
Brezplačni program zdravja Donat Vital vam v 60 dneh pomaga do zdravih navad in bolj vitalnega telesa.FOTO: Arhiv naročnika
Cilj programa Donat Vital je torej ustvariti trdne temelje za uravnotežen ritem prehranjevanja in gibanja, ki se ju lahko brez težav držite skozi vse življenje. Z izvajanjem programa lahko pričnete kadarkoli, saj vam je prosto dostopen na spletu, 22. aprila pa se prične skupinsko izvajanje programa Donat Vital, na katerega se lahko prijavite TUKAJ!

Ob prijavi na program boste poleg priročnika z nasveti, zdravih jedilnikov, predlogov športnih vaj za izboljšanje kondicije in moči, ter načrta pravilnega pitja naravne mineralne vode Donat, deležni še podpore in pomoči strokovnjakov, ki so pripravili program, imeli pa boste tudi dostop do zaprte Facebook skupine, kjer bodo izvajali dogodke v živo ter odgovarjali na morebitna vprašanja. Letošnja novost programa Donat Vital so poučni in koristni filmi z recepti uravnoteženih obrokov in nasveti glede priporočene fizične aktivnosti. 

Pridružite se skupinskemu izvajanju programa Donat Vital! Skupaj pričnemo že 22. aprila, zato ne odlašajte, prijavite se TUKAJ

Edinstvena kombinacija petih mineralov, ki podpira prebavo

Del programa Donat Vital je tudi natančno odmerjen sistem pitja naravne mineralne vode Donat. Zakaj Donat? Odgovor je sila preprost: ker podpira telesne procese izločanja škodljivih snovi! Vsebuje namreč edinstveno kombinacijo petih mineralov iz raztapljajočih se kamnin – magnezija, kalcija, natrija, hidrogenkarbonatov in sulfatov, na prebavo pa deluje po principu osmoze – najprej sulfati posrkajo vodo iz celic črevesne stene, zaradi česar se volumen vsebine črevesja poveča. 

Magnezij dodatno sprošča mišice prebavnega trakta ter tako sulfatom pomaga, da spodbudijo in pospešijo peristaltiko. Telo očisti ostankov odpadnih snovi, ob tem pa magnezijev sulfat spodbuja tudi izločanje prebavnega hormona kolecistokinina, ki sodeluje v zelo zapletenih mehanizmih uravnavanja apetita. 

Naravna mineralna voda Donat podpira prebavo na naraven način.
Naravna mineralna voda Donat podpira prebavo na naraven način.FOTO: Arhiv naročnika

Stopite na pot bolj zdravega življenjskega sloga in (p)ostanite vitalni! 

Če še vedno niste prepričani, ali bi se pridružili programu, naj vam kot dodatna spodbuda služi še podatek, da glede na izsledke znanstvene študije več kot 90 odstotkov udeležencev programa zmanjša telesno težo, več kot 30 odstotkov oseb pa navaja, da so izboljšali kakovost življenja. Več kot dovolj razlogov torej, da to pomlad enkrat za vselej stopite na pot bolj zdravega in vitalnega življenja. Verjemite, telo vam bo hvaležno! 

Za zdravo prihodnost

Vodeni programi zdravja Donat so del trajnostne strategije Donata, v sklopu katere so se zavezali, da bodo izobraževali širšo družbo o pomenu zdrave prebave za zdravje celotnega telesa in ljudi usmerjali na poti do usvajanja zdravih življenjskih navad. Do danes je zdrave življenjske navade s pomočjo vodenih programov zdravja Donat usvojilo že preko 235.000 udeležencev. Pridružite se jim tudi vi, prijavite se na program Donat Vital TUKAJ!

Sponzorirana vsebina

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662