Vizita.si
Mineralna voda

Prehrana

5 ritualov, ki lahko povsem spremenijo vaše življenje!

Ma.K.
24. 05. 2021 06.00
0

Če določen čas delate iste stvari, postanejo del navade, vaš ritual. Jasno je, da niso vse navade dobre, a če so globoko zakoreninjene v vašo podzavest, se jim boste le stežka uprli. Zato je pomembno, da se zavestno trudite v svoje življenje vnesti tudi čim več zdravih ritualov. Predstavljamo pet takih, ki bodo obogatili vaš vsakdan in vaše življenje spremenili na bolje.

1. Gibanje

Pomembno je, da vsak dan vsaj malo razgibate svoje telo. Pri tem ni važno, ali se odpravite na vodeno vadbo ali v fitnes, tečete v naravi ali plešete v domači dnevni sobi. Izberite aktivnost, ki vam najbolj odgovarja oziroma vam je najmanj mučna. Če resnično ne čutite nobene simpatije do gibanja, se vsak dan odpravite vsaj na daljši sprehod. Zagotovo se boste počutili bolje tako fizično kot duševno, saj bosta rekreacija in svež zrak sprostila napetost in resetirala vaše misli. 

2. Načrtovanje obrokov

Pogosto se zavedamo, da z nepravilno prehrano škodimo zdravju, manj pa je znano, da lahko prehrana deluje tudi kot zaščitni dejavnik pred najrazličnejšimi boleznimi. Zato je pomembno, da v prvi vrsti poskrbite za redne prehranjevalne rituale, kar pomeni, da jeste vsaj trikrat na dan, obenem pa je treba poskrbeti še, da so obroki uravnoteženi in pestri. Na vašem krožniku naj se vsaj dvakrat na dan znajdeta pestra ter lokalno pridelana sadje in zelenjava, redno pa na jedilnik uvrščajte še kakovostne beljakovine, polnovredna žita, vlaknine, vitamine, minerale, nenasičene maščobe, sestavljene ogljikove hidrate in probiotike. Trudite se v telo vnesti toliko energije, kolikor je porabite, zato količino in vrsto hrane prilagodite svojemu življenjskemu slogu in obsegu telesne aktivnosti. 

kuhanje v paru
kuhanje v paruFOTO: Arhiv naročnika

3. Oskrba telesa s tekočino

Kar 70 odstotkov človeškega telesa sestavlja voda, ki stalno izhlapeva s potenjem, dihanjem, urinom in blatom. Če je sproti ne nadomeščamo, nastopi žeja, ki je znak dehidracije. Že 2-odstotna izsušitev telesa lahko bistveno zmanjša telesne in miselne sposobnosti, tudi do 20 odstotkov, zato bi moral odrasel posameznik popiti dva do tri litre tekočine na dan, predvsem vode, nesladkanih zeliščnih čajev, pa tudi juhe in sadnih ter zelenjavnih smutijev z veliko vsebnostjo vode. Če stalno pozabljate na vnos tekočine, je čas, da to postane vaš vsakodnevni ritual. Začnite s tem, da imate pri sebi vedno steklenico vode. Postavite jo na vidno mesto in vsakokrat, ko vam pogled zaide k njej, naredite nekaj požirkov. Tako boste poskrbeli za hidracijo čez ves dan in zadosten vnos elektrolitov, ki jih telo izloča s potenjem. 

Svoj dnevni ritual vnosa tekočine v telo lahko dopolnite še z rednim pitjem naravne mineralne vode Donat, ki podpira normalno delovanje prebavnega sistema in vam pomaga do zdravja ter dobrega počutja. Za nemoteno delovanje celotnega prebavnega sistema je zadovoljiva količina 0,5 l Donata dnevno – zjutraj na tešče dva do tri decilitre, dodaten deciliter pred kosilom ter dva pred večerjo. Najbolje je, da ima sobno temperaturo, saj mrzli napitki še dodatno upočasnijo prebavni proces.

Zakaj Donat?

Naravna mineralna voda Donat je povezana z dolgoletno tradicijo pitja za izboljšanje zdravja in počutja, od leta 2015 pa je njeno delovanje na prebavo tudi klinično dokazano. Skrivni recept, ki pripomore k pozitivnemu vplivu Donata na pravilno delovanje organizma in splošno dobro počutje, je edinstvena naravna kombinacija petih mineralov iz raztapljajočih se kamnin – magnezija, kalcija, natrija, hidrogenkarbonatov in sulfatov. Na učinke te naravne mineralne vode se telo ne navadi, saj so mehanski. Donat deluje na prebavo po principu osmoze – najprej sulfati posrkajo vodo iz celic črevesne stene, zaradi česar se volumen vsebine črevesja poveča. Magnezij dodatno sprošča mišice prebavnega trakta ter tako sulfatom pomaga, da spodbudijo in pospešijo peristaltiko. Poleg tega da deluje na prebavo v njeni zadnji fazi, Donat podpira tudi ostale prebavne organe – želodec, jetra, žolčnik in tanko črevo. Z rednim pitjem te edinstvene naravne mineralne vode lahko tako ob zdravih življenjskih navadah ohranjate močan prebavni in imunski sistem. 

4. Meditacija

Vzemite si vsaj 20 minut na dan za meditacijo, saj ta prinaša globok občutek zadovoljstva, pomirja in osrečuje. Preden pričnete, se dobro pretegnite in ustvarite primerne pogoje za sproščanje. Potrebujete tišino, mir in svež zrak, prižgete lahko tudi svečke. Lezite na hrbet, saj je v tem položaju telo najbolj sproščeno, omogoča pa tudi pretok energije skozi telo. Umirite se, globoko dihajte skozi nos in usta ter pustite skrbem in negativnim mislim nekaj časa, da zapustijo vaše telo. Naenkrat se boste znašli v globinah svoje duše. Prepustite se valovanju energij ter sprostite svoj um in telo.

5. Spanje

Spanje je ključnega pomena za dobro počutje, a pomeni bolj malo, če spanec ni kakovosten. To je tudi razlog, zakaj se včasih po štirih urah spanja zbudite bolj spočiti kot po osmih. Strokovnjaki menijo, da lahko na kakovost spanja pozitivno vpliva konstanten spalni ritem. To pomeni, da ustvarite ponavljajoči se ritual in se spat vedno odpravite ob približno istem času, saj naj bi bilo to ključnega pomena za obnavljanje možganov in kakovosten počitek. 

Sponzorirana vsebina

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 631