To nikakor ne pomeni, da bi morali v trgovske centre in prehrambene trgovine ter si delati zaloge za več mesecev vnaprej, saj delo v trgovinah poteka nemoteno. Dobro pa je vedeti, kakšno vrsto hrane in katera živila je potrebno imeti doma, če se zgodi, da boste morali v daljšo samoizolacijo ali karanteno.
Če pride do okužbe z virusom, to ne pomeni, da bo zgolj vaše telo potrebovalo določena hranilna sredstva, s katerimi bi ga bilo vsekakor pametno krepiti ves čas, temveč boste zaradi morebitnega strahu pred boleznijo in samo izpostavljenostjo stresu tudi za svoje duševno zdravje potrebovali vitamine in minerale, ki bodo preprečevali dodatno obremenjenost imunskega sistema in vašega telesa. Za vas smo pripravili seznam živil, ki jih je v vsakem primeru dobro imeti doma.
Svoj imunski sistem in telo moramo okrepiti in zavarovati pred padcem. Za ta namen je priporočljivo v teh dneh med drugim posegati po hrani z visokokakovostnimi maščobami. Te namreč krepijo delovanje naših celičnih ovojnic. V vaši kuhinji naj se na policah nahaja vsaj eno izmed hladno stisnjenih olj, kot so orehovo, konopljino ali laneno olje. Namesto navadnega masla, pa v hladilnik položite takšnega z nasičenimi maščobami, kot je kokosovo maslo ali svinjska mast. Ljudje, ki v tem času mrzlično nakupujejo po trgovskih centrih in si delajo zaloge pa pogosto delajo napake, kot so polnjenje domače shrambe s slanimi prigrizki, konzervami, paštetami in piškoti, ki pa bodo vašemu telesu naredili več dodatne škode, kot koristi. Ravno tako je priporočljivo, da med vrsto domačih začimb dodate takšne, ki delujejo protivnetno, regenerativno in protivirusno. Mednje štejemo klinčke, ingver, cimet, šetraj, kumino, rožmarin, baziliko, čili, poper, kumino, rožmarin ipd.
Odpravite se v naravo, stran od prometnih cest in mestnega vrveža ter si naberite regrat in čemaž. Obe rastlini sta izjemno zdravi in lahko pomagata pri krepitvi vašega imunskega sistema. Iz čemaža si lahko izdelate pesto, regrat pa – kot veste, se dobro poda k različnim krompirjevim in jajčnim jedem. Ponudniki domačih proizvodov vam bodo zagotovo rade volje prodali kakšen kozarec akacijevega ali cvetličnega medu, slednji obstaja tudi z dodatkom ameriškega slamnika, ki je eden najboljših borcev v boju zoper gripe in prehlada. Če imate doma difuzor ali osvežilec zraka, pa vanj nakapajte mešanico eteričnih olj, ki bodo pozitivno delovala na vaša pljuča. To so eterična olja z aromami limone, borovcev, evkaliptusa, vrtnice in cimeta.
Izogibajte se uživanju bele moke, sladkarij in slanih prigrizkov, ravno tako pa tudi pijač z dodanimi sladkorji. Pijte več čajev in vode. Uživajte pa prehrano, ki bo temeljila na brezglutenskih žitih, kot so ajda, prosa in kvinoja ter veliko zelenjave in sadja. Še posebej priporočljivi so kisla repa, zelje, buče, korenje, leča, čičerika, fižol, oreščki, mandlji ipd. Po dodatnih prehranskih dodatkih ni potrebno posegati (razen, če imate pomanjkanje določenega vitamina ali minerala v telesu). Je pa priporočljivo, da glede na muhasto vreme uživate dodatek vitamina D3, saj ga v današnjem času ljudje premalo dobimo iz narave in prehrane. Torej, vaša antivirusna prehrana in stil življenja naj bosta zdrava in preventivna, tega pa se držite v vsakem primeru, saj bo le pozitivno vplivalo na stanje vašega duha in zdravje vašega telesa. Čim več se gibajte in odpravljajte v naravo, daleč stran od bakterij in virusov ter pijte zadostne količine vode.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV