Zagotovo se vsi strinjamo, da z delom od doma prihranimo predvsem veliko časa, ki bi ga sicer izgubili s prevozom na in iz dela. Če smo dovolj dosledni in samo disciplinirani lahko v dnevu postorimo dodatne stvari in lažje usklajujemo vse obveznosti, za katere sicer ne bi imeli časa. A kot trdijo nekateri, to velja predvsem za tiste, ki so samski ali pa nimajo otrok. Veliko lažje je namreč usklajevati svoje in morda dodatno še partnerjeve obveznosti, kot pa zraven še poučevati otroke in jih zaposliti z aktivnostmi, ki jih mala bitja potrebujejo.
Ne glede na naš urnik, dejstvo, ali imamo družino, zgolj partnerja, ali pa živimo sami, pa delo od doma ne prinaša le pozitivnih stvari. Ljudje, ki imajo manj samokontrole in so navajeni določenega nadzora, na delovnem mestu predvsem nadzora nadrejenega, se soočajo s pomanjkanjem motivacije pri delu, težje se spravijo k obveznostmi, dodaten problem pa nekaterim ljudem pri delu od doma predstavlja hrana. V službi seveda te nimamo na voljo ves čas, nekako se tudi ne spodobi, da bi pred sodelavci ves čas jedli, doma pa je nekoliko drugačna zgodba, saj imamo hladilnik in vse prigrizke praktično na dosegu roke. S samodisciplino imamo manjše ali večje težave od časa do časa prav vsi. A če to postane stalnica in vsakodnevni problem, je pomembno, da tako rekoč sami sebe 'vzamemo v roke'.
Naredite si urnik in se ga držite
Kljub temu, da delate od doma, se držite urnika, v katerega je všteto tako delo kot tudi prehranjevanje. Ljudje smo bitja navad in četudi menite, da ne marate rutine, je ta ključna za oblikovanje slednjih. Čeprav delate od doma ne prevzemite miselnosti, da lahko delate kar si želite. Pripadajo vam enake pravice, hkrati pa enake dolžnosti. Delate osem ur na dan? Potem vam uradno pripada pol ure malice. Seveda so lahko manjša ali večja odstopanja, a pomembno je, da si oblikujete urnik dela in prehranjevanja, ki bo ustrezal vam. To pa velja predvsem za tiste, ki imajo težave s prenajedanjem. Če ste vizualni tip človeka, si morda oblikujte tabele, grafe, različne simbole, čez dan odkljukajte vse, kar ste že postorili - s tem se boste vsaj nekoliko zamotili, da ne boste posegali po hrani.
Ustvarjanje jedilnikov za naslednji dan
Vam je še nedavno nazaj, preden ste začeli delati od doma, šel na živce sodelavec, ki si je v službo ves čas nosil hrano? V času karantene je večina ljudi ugotovila, da s kuhanjem od doma (druge izbire tako ali tako nismo imeli) lahko prihranimo kar nekaj denarja, hkrati pa vemo, kako hrano pripravljamo in kaj točno v obroke dajemo. Z ustvarjanjem jedilnikov v naprej, v povezavi s prejšnjo točko, ustvarjamo občutek kontrole, ki nam pomaga, da z radovednostjo, hkrati pa z vznesenostjo pričakujemo naš naslednji obrok. Glejte le, da boste čez dan razporedili količine, ki bodo dovolj kalorične glede na vaš tip postave, količino gibanja in ostalih pomembnih dejavnikov.
Posegajte po alternativah
Vsekakor je lažje reči kot narediti, da je boljše, da posežemo po oreščkih kot po čokoladi, a v tovrstnem primeru lahko vsaj delno pretentamo lastne možgane. Tudi prigrizkov ni dobro grizljati ves čas, a seganje po jabolki in sadju, zdravih alternativah, če smo med tistimi, ki si ne morejo pomagati in iti stran od 'med obrokov', je vsekakor boljše kot hitra hrana in dodatni obroki. Predvsem pa je pomembno, da izberete tiste, ki so zdrave, a še vedno vam ljube.
Vizita e-novice
Povzeto po TheHealthy
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV