Juha ne vsebuje veliko kalorij, hkrati pa je lahko neverjetno nasitna. Nekatere so enostavne za pripravo, za druge si moramo vzeti nekoliko več časa, vsekakor pa lahko iz nje naredimo polnovreden obrok. Več receptov najdete tukaj. Poglejmo si še nekaj na prvi pogled precej očitnih in dobrobitnih lastnosti juhe.
V hladnejših mesecih nas ogreje
Približujemo se hladnejšim mesecem v letu, posledično pa se bo na našem krožniku večkrat znašla juha. Ko nas zebe ali pa na splošno čutimo pomanjkanje energije, nas lahko juha močno pogreje, hkrati pa nam da prepotrebno energijo. Več zdravih juh in receptov si lahko ogledate tukaj.
Naše telo ustrezno hidrira
Juha pomaga ohranjati telo hidrirano. Pozimi se običajno potimo manj kot v vročih poletnih dneh, posledično pa veliko ljudi v svoje telo vnaša tudi manj tekočine.
Blaži simptome prehlada
Čeprav kokošja juha ne bo 'izbrisala' prehlada, lahko ublaži nekatere simptome. Vnos toplih tekočin, na primer prav kokošje juhe, je lahko pomirjujoč in olajša pretok sluzi.
Polna je vitaminov
Nutricionisti predlagajo uporabo zelene, oranžne in rdeče zelenjave za kuhanje juhe, ker je bogata z vitamini, kot so vitamini B-kompleksa, A, C in K. Zelena zelišča, kot sta peteršilj in zelena, bodo juho, zaradi vsebnosti železa in vitamina C, naredila še bolj zdravo.
Pomaga ohranjati zdravo težo
Juha je odlično prehransko dopolnilo, ki pomaga nadzorovati telesno težo. Študije so pokazale, da je za ljudi, ki redno jedo juho, manj verjetno, da bodo debeli v primerjavi s tistimi, ki juhe sploh ne jedo. Juha je malo kalorična in hkrati neverjetno nasitna!
Vizita e-novice
Vir: miss7zdrava
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV