Idealno - da nismo v stresu in se veliko gibamo
“Idealna situacija, da bi se bolje učili in pomnili, je torej, da nismo v stresu in da se dovolj gibamo,” pove Edwards, profesor fiziologije in razvojne biologije. “Ne moremo vedno nadzirati, koliko stresa imamo v življenju, lahko pa vplivamo na to, koliko se gibamo,” pametno pove.
Kroničen stres je izredno škodljiv, saj vpliva na številne procese, ki potekajo v telesu. Poleg tega vodi v izgorelost. Morda ne takoj ali čez eno leto, a v nekaj letih se nam zgodi, da več ne moremo delati tako učinkovito, kot smo včasih. Za isto stvar potrebujemo več časa. Očitno se tudi težje učimo in se manj spomnimo, kot je pokazala ameriška študija.
Kaj narediti, če smo v stresu?
Če čutimo, da smo v kroničnem stresu, moramo pomisliti, zakaj. Ali imamo občutek, da moramo vse narediti sami, da nismo dovolj vredni, če ne delamo ves čas? To je primer vzorca, ki ni konstruktiven, ker vodi v izgorelost in različne druge bolezenske posledice. V življenju potrebujemo tudi mir in sprostitev. Dober in enostaven nasvet je, da si najdete nekaj, kar radi delate in kar vam bo vlivalo voljo do življenja. To so načini, kako zmanjševati občutek stresa. Vsi potrebujemo tudi sprostitev. Če mislite, da si ne morete pomagati sami, pa se ne bojte poiskati psihološko pomoč. Včasih pomaga že en pogovor, saj nam včasih strokovnjak lahko bolje pomaga razumeti, kakšni vzorci obnašanja nam škodujejo. Ko te ozavestimo, pa se lažje osvobodimo iz njihovega primeža.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV