Vizita.si
Ultrazvok trebuha

Zdravje

Strokovnost v diagnostičnem centru UltraLab

PR
29. 12. 2023 13.34
0

V diagnostičnem centru UltraLab združujejo prednosti ultrazvočne preiskave s strokovnostjo izkušenih zdravnikov in najsodobnejšo tehnologijo.

UZ trebuha je neboleča in varna diagnostična metoda. Postopek omogoča podroben pregled  organov in pomaga pri postavitvi diagnoze, spremljanju zdravljenja ter preventivnem preverjanju zdravja. Pri tej preiskavi specialisti pregledujejo več organov, vključno z jetri, žolčnimi vodi, žolčnikom, vranico, trebušno slinavko, nadledvično žlezo, sečili, maternico, jajčniki, prostato ter stenami prebavil in žil. Preiskava se izkaže kot ključna v diagnostičnem procesu, saj lahko zagotovi končno diagnozo ali pa pomaga pri izbiri najprimernejše nadaljnje diagnostične metode. 

Odkrivanje bolezenskih sprememb v zgodnji fazi

UltraLab poudarja preventivno vlogo te preiskave, ki omogoča zgodnje odkrivanje morebitnih bolezenskih sprememb. Z natančnim pregledom strukture in funkcije organov ta diagnostična metoda omogoča celovito razumevanje stanja pacientovega zdravja. Gre za neboleč postopek, ki ne prinaša škodljivih učinkov. Pri pregledu so ključne sonde, ki omogočajo natančno vizualizacijo notranjih organov. Pred izvedbo pregleda se na kožo nanese topel gel. Med pregledom preiskovanec leži na hrbtu, na boku, občasno tudi stoji, pregled se opravi po izpraznitvi sečnega mehurja. Pri pregledu se posebno pozornost namenja specifičnim organom glede na spol. 

Ultrazvok trebuha
Ultrazvok trebuhaFOTO: Arhiv naročnika

Najsodobnejša tehnologija za natančne preglede

Pri moških se pregleda sečni mehur, prostato in seminalne vezikule, medtem ko se pri ženskah pregleduje sečni mehur, maternico in jajčnike. V omenjenem podjetju uporabljajo najsodobnejše aparate, zasnovane na inovativni tehnologiji. Njihovi zdravniki niso le izjemni strokovnjaki, temveč tudi predani osebnemu pristopu. Ne gre jim le za pregled, ampak tudi za vaše razumevanje rezultatov. Za vas si bodo zdravniki vzeli čas, ne le pri interpretaciji izvida, temveč tudi pri posvetovanju o morebitnih nadaljnjih preiskavah in zdravljenju. Med pregledom lahko opazujemo dejavnost srca v realnem času. Preiskava se izkaže kot ena najpomembnejših metod za odkrivanje in spremljanje bolezni srca. 

Kako deluje ta tehnologija?

Ultrazvok je vseprisoten, a malo ljudi resnično razume njegovo delovanje. Slikovna tehnika ultrasonografija omogoča vizualizacijo telesnih tkiv. Na konici sonde se skriva ključna tehnologija – piezoelektrični učinek. Kristali na sondi generirajo valove prek mehanskega nihanja, sproženega z električnim impulzom, kar je ključno za ustvarjanje slikovnega materiala. Valovi potujejo skozi različna telesna tkiva. Valovanje prodre skozi tekočino in tkiva, vendar ne skozi zrak ali gosta mineralna tkiva. Gostota tkiva vpliva na absorpcijo in odboj valov. Vrnjeni odboji valov se pretvarjajo nazaj v električne impulze in nato se na zaslonu prikažejo kot slika tkiva. Računalnik ustvari sliko v različnih odtenkih sive, odvisno od prepustnosti tkiva za valove.

Ultrazvok
UltrazvokFOTO: Arhiv naročnika

Merjenje pretoka krvi

Gibanje krvi skozi zaklopke in žile je ključno za diagnostiko pri metodi Doppler. Z metodo Doppler lahko izmerimo hitrost krvnega pretoka, bodisi na specifičnem območju ali skozi celotno merilno območje. Barvni Doppler omogoča pregledovanje pretoka skozi zaklopke, žile in anatomske ožine. V medicini se preiskava uporablja zaradi svojih izjemnih lastnosti širjenja skozi tekočine in tkiva. Frekvenčno območje, ki se uporablja v medicini, se prilagaja globini opazovanega dela telesa, običajno med 0,5 in 10 MHz. S pomočjo računalniške podpore lahko pridobimo podrobne slike notranjosti telesa, ki omogočajo tridimenzionalen pogled in podatke o gibanju organov. Dopplerski premik pa nam prinaša informacije o hitrosti krvnega pretoka, kar je ključno pri merjenju prekrvavljenosti.

 

Naročnik oglasa je Dominatus d.o.o. za podjetje UltraLab d.o.o.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650