Tovrstni pregledi spadajo med neinvazivne postopke in so zato neboleči, običajno tudi ne zahtevajo nobenih posebnih predpriprav. Ne glede na to, kateri del telesa bo pregledan, sam postopek običajno ne traja dolgo in nima nobenih stranskih učinkov ter je povsem neškodljiv. Postopek vodi izkušen in ustrezno strokovno kvalificiran zdravnik, ki zagotavlja varnost in zanesljivost celotne diagnostične preiskave.
S pomočjo inovativne tehnologije do visokokakovostnih slik
Strokovno zdravstveno osebje pri svojem delu tako zagotavlja vrhunske in strokovne diagnostične preiskave s sodobnimi napravami, ki lahko zajamejo visokokakovostni slikovni prikaz notranjih organov. Takšne najsodobnejše aparate uporabljajo pri podjetju Ultralab, ki s pomočjo aparata s sondo hitro in preprosto opravijo ultrazvok dojk, pri čemer ni sevanja.
Aparat namreč deluje tako, da s pomočjo sonde oddaja ultrazvočne valove, ki se nato odbijajo od organov in oddajajo različne zvočne signale. Sonda te zvoke zbere, računalnik, ki je povezan s sondo, pa jih preoblikuje v slikovni prikaz. Sliko pregledanega organa je tako možno videti na zaslonu.
Za razliko od rentgenskih aparatov, ki za svoje delovanje uporabljajo ionizirajoče sevanje, tega pri aparatih s sondo ni, zato preiskovane osebe niso izpostavljene sevanju. Ker takšna preiskava ne povzroča nobenih negativnih stranskih učinkov, je primerna tudi za nosečnice, saj je popolnoma varna tudi za plod. Poleg tega jo je možno izvajati večkrat.
Po pregledu vam zdravnik razloži izvid
UZ preiskave pa niso pomembne samo pri diagnosticiranju bolezni, temveč predstavljajo tudi temeljno metodo za odkrivanje nekaterih zgodnjih bolezenskih znakov, kot so na primer napredovalne aterosklerozne spremembe na stenah vratnih arterij. Pri dovolj zgodnjem odkritju tovrstnih sprememb lahko z ustrezno postavljeno diagnozo zmanjšamo tveganje za možgansko kap.
Pri podjetju Ultralab boste lahko s sodobnimi napravami opravili ultrazvok vratnih žil, obenem pa vam bodo izmerili pretok krvi v krvnih žilah. Ključnega pomena je namreč pravočasno odkriti vsako aterosklerotično spremembo, ki bi lahko vplivala na slabšo prekrvavitev možganov.
Pregled vratnega ožilja se opravi na lahko dostopnih mestih, saj so na vratu žile tik pod površino in so tudi dovolj široke. Tudi zato lahko zdravnik neposredno pregleda aterosklerotične obloge in nato oceni stopnjo zožitve oziroma zamašenosti žil. S to preiskavo je možno na najenostavnejši način ugotoviti zgodnje znake ateroskleroze in po diagnozi ustrezno ukrepati.
Priporočljive so preventivne preiskave
Ker je takšne spremembe težko opaziti, je priporočljivo opraviti preventivno preiskavo. Preiskava je popolnoma neboleča in zanjo niso potrebne posebne predpriprave. Med pregledom ležite na hrbtu, zgornji del oblačila je odpet, vzglavje pa rahlo privzdignjeno. Celoten postopek običajno ne traja dlje od 30 minut.
Z uporabo visokotehnoloških sodobnih naprav je tako možen prikaz slik visoke kvalitete pri zahtevnejših pregledih kot tudi, ko gre za povsem rutinske preglede. Ne glede na to, katero preiskavo potrebujete, vam bo po njej zdravnik čim bolj jasno razložil izvid. V primeru, da rutinski pregled pokaže bolezensko stanje oziroma spremembe, ki bi lahko pozneje povzročile zaplete, se boste z njim lahko posvetovali o nadaljnjem zdravljenju in morebitnih dodatnih preiskavah.
Sponzorirana vsebina