Svež dah ni le stvar estetike, ampak tudi zdravja. Redna nega zob, opustitev kajenja, hidracija in uporaba naravnih metod lahko bistveno izboljšajo vašo ustno higieno in svež dah. V nadaljevanju so nasveti, ki vam bodo pri tem pomagali.
Ustrezna ustna higiena
Čeprav mnogi mislijo, da je za vzdrževanje dobre ustne higiene dovolj samo ščetkanje, je treba vključiti še druge korake. Zobe si umivajte vsaj dvakrat na dan, vendar vsaj pol ure po jedi.
Poleg umivanja zob si umijte tudi jezik, uporabljajte zobno nitko in ustno vodico. Z uporabo vseh teh korakov se doseže dobra ustna higiena. Jezik je še posebej pomemben, ker se na njem pogosto kopičijo bakterije. Za dodatno higieno lahko dvakrat tedensko uporabite ustno prho. Prav tako zamenjajte zobno ščetko takoj, ko se obrabi, da preprečite kopičenje bakterij.
Nehajte kaditi
Kajenje je eden največjih sovražnikov svežega daha. Poleg kemičnih snovi iz cigaret, ki ostanejo na jeziku, k slabemu zadahu dodatno prispeva dim, ki pride v krvni obtok in pljuča. Opustitev kajenja znatno izboljša svežino dihanja.
Ohranjajte ustno votlino vlažno
Pitje veliko vode in žvečenje žvečilnega gumija brez sladkorja pomaga ohranjati ustno votlino vlažno. Suha usta poslabšajo slab zadah, zato je pomembno, da redno pijete vodo, da pomagate izpirati bakterije.
Naravni načini za svež dah
Obstajajo tudi naravne sestavine, ki vam lahko pomagajo ohraniti svež dah. Uživanje zelene listnate zelenjave, jabolk, ingverja in zelenega čaja lahko izboljša zadah. Zelenolistnata zelenjava uničuje mikrobe v ustih in pomaga v boju proti slabemu zadahu.
Jabolka in drugo hrustljavo sadje spodbujajo nastajanje sline. Ingver lahko uživate v obliki čaja ali v vodi z limono. Zeleni čaj vsebuje flavonoide, ki so znani zavezniki v boju proti slabemu zadahu.
Vizita e-novice
Vir: net.hr
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV