Izpadanje las se lahko pojavi ob menjavi letnih časov. Jesen je obdobje močnega izpadanja las, prav tako pomlad. Izpadanje las se lahko pojavi tudi ob stresnih okoliščinah, na primer ob prometnih nesrečah, prebolevanju bolezni, smrti bližnjega. Gre za prehodno izpadanje las, kjer dlačni mešički ne odmirajo, zato se izpadanje las samo po sebi umiri v 3 do 4 mesecih in lasje se znova obnovijo. Še en vzrok so resne bolezni, ki so največkrat povezane z imunskih sistemom, kot so avtoimunska obolenja, denimo bolezni ščitnice. Lasje lahko izpadajo tudi zaradi jemanja določenih zdravil, pomanjkanja železa, glivičnega vnetja lasišča. Včasih izpadajo nepojasnjeno in vzroka ne poznamo. Če ženske opazijo izpadanje las v šopih ali zjutraj na blazini opazijo skupek las, naj se takoj obrnejo na dermatologa.
Kako si pomagati?
Uporabite Aminexil tretma
Če iščete bolj učinkovito in hitrejšo rešitev, vam lahko pomaga tudi farmacija. Obstajajo najrazličnejši izdelki, preparati proti izpadanju las, ki so dejansko učinkoviti. Ena takih rešitev je recimo uporaba tretmaja proti izpadanju las Aminexil Clinical 5, po neprekinjeni uporabi katerega je kar 96 % oseb opazilo zmanjšanje izpadanja las.
Izdelek je primeren tako za tiste, ki se s prekomernim izpadanjem las spopadajo zaradi stresa, genske zasnove, kot tudi ženske, ki jim obilneje izpadajo lasje po nosečnosti in med menopavzo, oziroma če gre za sezonsko izpadanje las. Vsebuje aktivne sestavine arginin, SP94, vitamine PP in B6, mineralizirano termalno vodo Vichy ter sestavine Octein. Te učinkovito delujejo na naslednjih pet parametrov stanja las:
– Pričvrstitev: izpadanje las je zmanjšano.
– Mikrocirkulacija: se spodbudi s pomočjo aplikatorja za nanos izdelka (ampule), ki masira lasišče.
– Odpornost: klinično potrjeno gostejši in odpornejši lasje.
– Ravnovesje: zmanjša neravnotežje kože lasišča.
– Moč: za okrepljeno in zdravo lasišče.
Tretma je na voljo tako za ženske kot moške:
Spremenite prehranjevalne navade
Železo
Z uživanjem hrane, bogate z železom, boste svoji lobanji priskrbeli dovolj krvi in kisika, da bo spodbudila lase k bujni rasti. Železo ima ključno vlogo pri proizvajanju hemoglobina, ki prenaša kisika po krvi do organov in tkiv. Veliko železa vsebujejo rozine, češnje, dateljni, ohrovt in zelena zelenjava.
Beljakovine, omega-3 maščobne kisline, vitamini B
Las je v osnovi grajen iz beljakovin. Če želite lase ohraniti močne in zdrave, morate uživati beljakovine. Privoščite si ribe, ki vsebujejo tudi zdrave omega-3 maščobe, na krožniku naj bo namesto mastnega zrezka raje perutnina, privoščite si telečja jetra, pivski kvas, jajca in stročnice, ki so živila, bogata z biotinom, sir z malo maščobe, lešnike, mandeljne in jogurt. Hrana z visoko vsebnostjo maščob povečuje raven testosteronov, ta pa naj bi bila povezana s prehitro izgubo las. Folate v telo vnesemo recimo s paradižnikom, zeleno listnato zelenjavo, stročnicami, žitaricami. B2 vsebujejo mleko in mlečni izdelki, meso, ribe, jetra, polnovredna žita, listnata zelenjava, jajca, stročnice, kvas , B12 v jetrih, govedini, svinjini, ribah, jajcih, siru, mleku in mlečnih izdelkih.
Cink in vitamin D
Ljudem, ki prehitro izgubljajo lase, velikokrat primanjkuje cinka, ki igra pomembno vlogo pri številnih telesnih funkcijah, od reprodukcije celic do uravnavanja hormonov, kar vpliva tudi na rast las. Cink deluje na žleze, ki vplivajo na lasne folikle. Ti ob pomanjkanju cinka šibijo, lasje se lomijo, izpadajo. Zato uživajte rdeče meso, perutnino, školjke, škampe, oreščke in ostrige. Vendar pozor: prevelike količine cinka lahko povzročijo ravno nasproten učinek – pretirano izpadanje las. Naravni viri vitamina D so ribje olje, sardine, losos, tuna, mleko in mlečni izdelki.
Silicij
Spodbujevalec rasti las in obnavljanja kože je tudi silicij, element, ki vse pogosteje nastopa v kozmetični industriji in pomaga pri boljši absorpciji vitaminov in mineralov. Največ ga vsebujejo kalčki stročnic, temnozeleni del kumaric, zeleni ter rdeč feferoni in krompir.
Sponzorirana vsebina