Najlažje je spiti ingverjev čaj
Še posebej, če ste se zbudili z bolečim grlom, je odlično dan začeti z naravnim ingverjevim čajem. Olupite koreninico, jo narežite na kolute ter te kot običajen čaj za deset minut prelijte z vročo vodo. Ingverjev čaj, če vas boli grlo, zelo pomaga že s svojim malo ostrejšim okusom. Poleg tega ta začimba, ki izvira iz Azije, krepi imunski sistem. Zato bi lahko v tem hladnejšem delu leta vsak dan pričeli s skodelico tega toplega napitka.
Odličen tudi, če vam je slabo
Pri nas običajno pri slabosti priporočamo meto, lahko pa poskusite še z ingverjem. Pomagal naj bi celo, če vam je slabo zaradi nosečnosti, zaradi kakšnega zdravljenja, kot je kemoterapija, ali zaradi potovalne slabosti. Azijci ga pravzaprav že stoletja uporabljajo kot pomoč pri morski bolezni, tako da je ta njegov učinek res preizkušen. Ingver naj bi zmanjšal občutke slabosti. Ne preprečuje pa bruhanja.
Kako in zakaj ga vmešati med kosmiče?
Nastrgajte malo olupljenega ingverja ter ga zmešajte z medom, lahko pa tudi s kokosovim oljem. To mešanico nato vmešajte v kosmiče. To bi še posebej morali storiti, če imate težave s prebavo. Ingver hkrati to spodbuja ter na celotno črevesje deluje pomirjevalno. Dodatno bo pomagalo še uživanje polnovrednih kosmičev, ki so bogati z vlakninami.
Dobro bi bilo, če bi ingver tako vsako jutro uživali tudi vsi, ki jim preglavice povzročajo vnetne bolezni, denimo revmatoidni artritis. Ingver ima namreč moč, da deluje tudi protivnetno.
Imate “muskelfiber” ali menstrualne krče?
Ste pretiravali s športom in vas sedaj bolijo mišice? Tudi v tem primeru naj bi bilo koristno poseči po ingverju. Ne vedo še točno, zakaj. A na ameriški univerzi Georgia se je pokazalo, da je uživanje te začimbe zmanjšalo bolečine za kar četrtino.
Kakšen ingverjev čaj pa je priporočljiv še, če vas mučijo menstrualne bolečine. Tudi to bolečino bi lahko zmanjšal.
Kaj zaužijemo z ingverjem?
Nekaj ingverja lahko zjutraj nastrgate v svoj smuti. Veste, kaj vse boste tako zaužili? Kar nekaj vitamina C ter železa in kalija. Poleg tega pa še malo vitaminov B, magnezija, fosforja in cinka. Ingver vsebuje še snovi, kot so shogaoli in gingeroli. Slednji so še posebej znani. Študije so pokazale, da naj bi po učinku delovali podobno kot kapsaicin, ki je v čiliju. A ker gingeroli ingverju ne dajejo tako ostrega okusa, jih je lažje uživati. Prav te snovi naj bi delovale protibolečinsko in protivnetno.
Kakšen je dober ingver?
Lupina ne sme biti poškodovana ali plesniva. Notranjost naj bo rumenkasta ter ne premehka. Cel ingver shranjujte v plastični vrečki v hladilniku. Olupite ga šele tik pred uporabo. Če ga želite imeti vedno pri roki, ga lahko tudi zamrznete. Za posladek na poti pa lahko poskusite kandiran ingver.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV