Koliko nam v primeru nezgode pomaga obvezno zdravstveno zavarovanje? To skladno z Zakonom o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju zagotavljajo plačilo zdravstvenih storitev, nadomestilo plače med začasno zadržanostjo od dela ter povračilo potnih stroškov v zvezi z uveljavljanjem zdravstvenih storitev. A kritje je določeno v odstotku od vrednosti storitev. To pomeni, da so nekatere krite 100-odstotno, druge pa ne. Razliko do polne cene moramo plačati sami. A če vsak mesec vplačujemo še dopolnilno zdravstveno zavarovanje, nam to razliko krije zavarovalnica, pri kateri smo ga sklenili.
Kdaj pa obvezno in dopolnilno zavarovanje ne pomagata?
Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje žal ne pokrivata vseh stroškov, ki se lahko ob nezgodi naenkrat pojavijo. Takrat nas lahko finančnih skrbi odreši le dodatno nezgodno zavarovanje. Z njim lahko v primeru najhujšega poskrbimo tako za svojo finančno varnost kot za varnost cele družine. Kot nam razložijo v zavarovalnici GRAWE, ima denimo kar četrtina nezgod v Sloveniji za posledico 20 ali večodstotno invalidnost. Takrat je treba življenje praktično čez noč in zelo hitro prilagoditi novim razmeram. Lahko da smo izgubili tudi dohodek, ker ne moremo več v službo. Sploh v primerih nezgod, ki imajo za posledico visoko stopnjo invalidnosti, je izplačana zavarovalna vsota veliko krat rešitelj finančnih težav, ki bi bile sicer zelo velike.
Dodatno nezgodno zavarovanje je rešitelj tudi v tujini
Dodatno nezgodno zavarovanje nam stroške krije ne glede na to, v kateri državi na svetu se nam pripeti nezgoda. Pri obveznem zdravstvenem zavarovanju pa po drugi strani pomoč dobimo le v določenih državah in še v teh nimamo kritih vseh stroškov, do katerih lahko pride. Nimamo denimo kritega prevoza s helikopterjem zaradi poškodb na smučišču ali prevoza v domovino, če smo tako poškodovani, da se ne moremo vrniti z običajnim prevozom. Takšne stroške lahko pokrije le dodatno nezgodno zavarovanje, ki denimo krije tudi stroške turističnih ambulant na Hrvaškem, ki jih obvezno zavarovanje spet ne. Pri dodatnem nezgodnem zavarovanju se po nezgodi dodatno tudi izplača dogovorjena zavarovalna vsota. Poleg tega lahko pri zavarovalnici GRAWE 24 ur na dan pokličete v njihov klicni center, ki vam organizira pomoč.
Dodatno nezgodno zavarovanje, še pravijo na zavarovalnici Grawe, je poleg tega mogoče prilagoditi življenjskemu slogu. Za nekaj se torej lahko zavarujete, za kaj drugega pa ne. Krije lahko nezgode, ki se zgodijo v prostem in službenem času pa tudi denimo med športom (razen, če je ta označen za nevarnega.) Mogoče pa se je zavarovati tudi samo v službenem času ali celo samo ob prihodu in odhodu iz službe. Zavarovati se je mogoče tudi kolektivno – kot zaposleni v podjetju ali člani določenih skupin in društev. Zavarovati se je seveda mogoče tudi kot družina. In s takšnim zavarovanjem nam ni več treba skrbeti, ali imamo na strani dovolj denarja, če žal naenkrat pride do nezgode, pri kateri smo soočeni z ogromnimi stroški, ki jih obvezno in dopolnilno zavarovanje ne krijeta.
Sponzorirana vsebina.