Več o tem, kako se pred komarji lahko zaščitimo tudi naravno, pa si preberite tukaj.
Toda zakaj je prav naša mikrobiota zanimiva komarjem?
In najprej – od česa je sploh odvisno, kakšna je naša mikrobiota. Na to vpliva več dejavnikov – med drugim to, kako se prehranjujemo in kako skrbimo za svojo kožo ter seveda, v kakšnem okolju živimo, česa se dotaknemo ... To lahko povzroči, da na našo kožo pridejo novi mikroorganizmi. A ne poteka to tako enostavno. Ne pridemo kar v stik z novim mikroorgamizmom in ga vedno vzamemo s sabo, razlaga profesor. To, kateri bodo postali del naše mikrobiote, je odvisno tudi o naše genetike.
Nekateri mikroorganizmi pa komarjem “dišijo,” drugi ne. Od tega je torej odvisno, ali jim bomo "dišali" mi ali ne. Ne vedo pa še znanstveniki, zakaj so komarji tako izbirčni. Zakaj jih privlačijo eni mikroorganizmi, drugi pa ne.
Poskusite komarje odgnati naravno
Če ste med tistimi, ki jih imajo komarji radi, vam preostane torej edino, da jih poskušate odgnati. Uporabite lahko sintetične repelente. Poskusite pa lahko tudi z eteričnimi olji. Med tista, ki naj bi odganjala komarje, spadajo eterična olja citronele, limonske trave, limoninega evkalipta, melise, poprove mete, prave sivke, lavandina, cedre, pelargonije in klinčkov, nam je zaupala aromaterapevtka Nina Medved tukaj. Da bi imeli doma manj komarjev pa tudi mrčesa, lahko dve do tri kapljice zgoraj naštetih eteričnih olj kapnemo v izparilnik. Lahko pa tudi na okna, drevesa, balkon obesite papirnate trakove, na katere ste kapnili nekaj kapljic tistega eteričnega olja, ki ste ga med zgoraj naštetimi izbrali.
Preberite si še, kako si pomagati, če vas je komar že pičil.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV