Svojemu zdravju pogosto ne dajemo dovolj velikega pomena, dokler ne pride do težav. Dobro pa je, da te tudi čim prej odpravimo. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.
Suha koža
Težave s suho kožo so še posebej v ospredju v zimskem času, saj hladen zrak vpliva tudi nanjo. Koža je pogosto suha, hkrati pa imamo lahko še težave s srbečico. V tem obdobju nam ni treba skopariti s kremami, ki bodo kožo zaščitile, nahranile in predvsem navlažile. Prav tako je dobro, da se izogibamo dolgim in vročim kopelim ter jih raje nadomestimo z mlačno prho. Če ne pride do izboljšanja, je najbolje, da poiščemo tudi pomoč dermatologa.
Prehladi in virusi
Sezona prehladov in virusov, zaradi katerih lahko obležimo, kašljamo, imamo zamašen nos ali povišano telesno temperaturo, je v polnem teku, zato je še kako pomembno, da okrepimo svoj imunski sistem. Pomagamo mu lahko z uravnoteženo prehrano, ki naj bo bogata z vitamini, pa tudi z gibanjem in s kakovostnim spancem.
Slabo počutje in melanholija
Kratki dnevi in pomanjkanje sonca so včasih lahko tudi razlog za naše slabo razpoloženje, ko se preprosto ne počutimo več dobro v svoji koži. Malodušje in neprijetne misli lahko preženemo, če bomo nekaj naredili, da nam bo bolje. Obkrožimo se lahko z ljudmi, ki nas imajo radi, in počnemo stvari, ki nas bodo napolnile z energijo. Poleg tega se lahko odpravimo tudi na kakšen sprehod v naravo, po katerem se bomo počutili kot novi.
Odvečni kilogrami
Po vseh prazničnih obrokih in pestrem dogajanju ni skrivnost, da imamo včasih potem težave z odvečnimi kilogrami. Namesto da se tolažimo s stavki, kot je 'jutri pa res začnem', raje začnimo že danes, in to z majhnimi koraki. Na svoj jedilnik lahko uvrstimo bolj zdrave obroke, hkrati pa je pomembno, da se tudi aktiviramo in poiščemo fizično aktivnost, ki nas bo veselila, pa naj bodo to vodene vadbe, fitnes, plavanje, tek, ples ali kaj podobnega.
Ozebline
Hladneje kot je, prej lahko pride do neprijetnih ozeblin, zato moramo upoštevati vreme in se mu prilagoditi. Najbolj izpostavljeni ozeblinam so običajno deli telesa, kot so roke, noge in obraz. Če čutimo bolečino in se barva kože spremeni, je dobro, da prizadeti del telesa čim prej ogrejemo. V primeru zelo nizkih temperatur pa se raje zadržujmo v notranjih in ogretih prostorih. Prav tako moramo vedno poskrbeti za topla in suha oblačila, še posebej, če vemo, da se bomo dalj časa zadrževali zunaj.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV