Enajsto leto vodi Zasebni dermatološki center na Parmovi. Kot prvi v Sloveniji so v letu 1999 uvedli lasersko zdravljenje prekomerne poraščenosti in žilnih sprememb na koži; danes imajo najsodobnejši laserski center, kjer z visokoenergetskimi laserji »pokrivajo« vse veje laserske dermatologije – odstranjevanje benignih kožnih tumorjev, glajenje kože in pomlajevanje, odstranjevanje pigmentnih sprememb na koži, dlačic in razširjenih žilic, zdravljenje nekaterih kožnih bolezni.
Poleg tega se v centru ukvarjajo tudi z drugimi področji, ki jih zajema dermatovenerologija, s kirurškim in konservativnim zdravljenjem krčnih žil, z malimi kirurškimi posegi na koži in posegi na področju estetske kirurgije. Kot prvi na našem področju uvajajo fotodinamično metodo zdravljenja nekaterih predstopenj kožnega raka in določenih oblik kožnega raka.
Mag. Adamičeva je avtorica evropskih strokovnih smernic za uporabo laserjev na področju žilnih sprememb na koži ter pobudnica, vodja in soavtorica slovenskih strokovnih smernic za uporabo laserjev in drugih visokoenergetskih svetlobnih virov na področju dermatologije v naši republiki. Je pobudnica priprave in formiranja Priporočil prebivalcem RS glede izpostavljanja ultravijoličnim žarkom, ki sta jih uradno sprejela in potrdila razširjen strokovni kolegij in Združenje slovenskih dermatovenerologov.
Je aktivna članica Razširjenega strokovnega kolegija za dermatovenerologijo Republike Slovenije in številnih slovenskih in mednarodnih strokovnih združenj. Aktivno sodeluje na slovenskih in mednarodnih kongresih in je avtorica številnih publikacij na področju dermatologije, objavljenih v uglednih mednarodnih in slovenskih strokovnih in poljudnih revijah. Skupaj s kolegom prof. dr. Pavlovičem je avtorica Priročnika dermoskopije, prvega v predvideni seriji priročnikov s skupno tematiko alphabetum dermatologic, katerega namen je seznaniti bralce z osnovnimi pojmi in značilnostmi, ki na osnovi teoretičnih dermoskopskih meril omogočijo razpoznati in imenovati opazovane kožne spremembe in tako tudi dodatno povečati možnosti pravilne diagnostike malignega melanoma in drugih vrst kožnega raka.