Ko žvečimo, zraven nehote pogoltnemo kar nekaj zraka. Ta nato povzroči, da se trebuh napihne. Težavo pa še povečajo sladkorni alkoholi, kot je sorbitol, ki jih vsebujejo tudi izdelki brez sladkorja, in poleg napihnjenosti povzročajo še vetrove.
2. Prehitro prehranjevanje
Hrano bi morali jesti počasi, in sicer tako, da vsako žlico v usta nesete z določeno zavestjo, da to počnete. "Prebava se začne v ustih, ne v želodcu." Že v ustih začnejo grižljaje razgrajevati encimi; če jeste prehitro, pa tega nimajo časa narediti. Zato je preostal prebavni sistem preobremenjen. In to povzroča napihnjenost. Kot tudi to, da s prehitrim prehranjevanjem nehote zrak spet požirate.
3. Pitje skozi slamico
"Ko uporabljate slamico, najprej požrete zrak, šele nato pijačo." Zato slamic nikoli ne bi smeli uporabljati. Enostavno ni dobrodejna za vašo prebavo.
4. Preveč vlaknin
Vlaknine so pozitivno hranilo, ker zmanjšajo vaš apetit in povzročijo, da ste siti dlje časa, zaradi česar lažje dosežete in vzdržujete zdravo telesno težo, imate pa tudi bolj zdravo srce. Toda tudi preveč nečesa zdravega ni koristno. Napihnjeni boste, če boste pretiravali z uživanjem vlaknin. Ali pa če jih sploh ne boste uživali, nato pa boste kar naenkrat posegli po njih. Njihovo količino morate povečevati postopoma.
5. Preveč stresa
Ali sploh obstaja kaj slabega, česar ne bi povzročal tudi stres? Hja, res je. Stres je velik sovražnik telesa, ki med drugim vpliva tudi na prebavni sistem. Ta deluje slabše, k napihnjenosti pa pripomore še tako, da ljudje, ko so pod stresom, jedo prehitro, si ne vzamejo dovolj časa za obisk stranišča, poleg tega zaradi strahu sami po sebi požirajo preveč zraka.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV