Že res, da za dobro osebno higieno ni dovolj, če se umijemo le enkrat ali dvakrat tedensko, vendar imejte v mislih, da vsakodnevno prhanje ali celo prhanje večkrat dnevno, pri čemer vsakič uporabimo milo, prav tako ni najbolj priporočljivo. Prepogosta uporaba preveč agresivnih mil lahko namreč močno izsuši kožo in povzroči srbečico ter izpuščaje. Zato strokovnjaki priporočajo, da milo uporabimo le vsak drugi ali tretji dan, sicer se raje umivajmo le z vodo, milo pa uporabimo samo za noge, intimne predele in dele pod pazduho.
2. Premočno ščetkanje zob
Zobe si je treba vsekakor ščetkati vsak dan, vsaj zjutraj in zvečer, a paziti moramo, da ne uporabljamo pretrde zobne ščetke in da jih ne ščetkamo premočno, sicer si lahko poškodujemo sklenino in povzročimo umikanje dlesni. Zobje tako postanejo bolj občutljivi in izpostavljeni kariesu. Namesto trdih ščetk zato raje uporabimo ščetko z nekoliko bolj mehkimi ščetinami, zobe pa si krtačimo nežno, v smeri od dlesni proti koncu zoba, približno dve minuti.
3. Pogosto sedenje
Že res, da se ne moremo drugače učiti ali delati za računalnikom, kot da pri tem sedimo, a pogosto večurno sedenje povečuje tveganje za nastanek hemoroidov. Ta neprijetna težava, znana tudi pod imenom zlata žila, nastane zaradi pritiska na vene v okolici danke, kaže pa se z občasnimi krvavitvami, srbečico ali bolečinami. Možnosti za tovrstne težave bomo korenito zmanjšali, če bomo večkrat med delom vstali in se sprehodili, če bomo zadosti pili in jedli hrano, ki je bogata s prehranskimi vlakninami.
4. Pretiravanje z vitamini
Za močan imunski sistem in nemoteno delovanje organizma so seveda še kako pomembni vitamini, vendar z njimi ne smemo pretiravati, še posebej, če jih uživate v obliki prehranskih dopolnil in ne s sadjem ter zelenjavo. Če namreč pretiravate, lahko pride do tako imenovane hipervitaminoze – prevelike vsebnosti vitaminov v telesu, kar nam lahko povzroči težave, kot so izpadanje las in obrvi, hrapava koža in razpokane ustnice. Načeloma do hipervitaminoze ne more priti pri vitaminih, ki so topni v vodi, kajti ti se v našem telesu zadržijo le kratek čas, saj jih telo hitro presnovi. Problematične pa so lahko prevelike količine vitaminov, ki se v maščobah ne topijo, kot sta na primer vitamina A in D.
5. Prevzemanje prevelike odgovornosti
Ameriška študija iz preteklega leta je pokazala, da so tisti moški in ženske, ki nase prevzamejo glavno odgovornost pri gospodinjskih zadolžitvah, kot so kuhanje, pospravljanje, čiščenje, prevoz otrok v šolo ali na prostočasne aktivnosti, pod precejšnjim stresom zaradi vsega, kar morajo postoriti. Zato so menda celo izpostavljeni večjemu tveganju za povišanje krvnega tlaka. Tako strokovnjaki svetujejo, da si partnerja družinske in gospodinjske zadolžitve enakopravno razdelita in si pomagata, kadar gre kateremu od njiju za nohte.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV