1. Na hrbtu z rokama ob strani
Spati na hrbtu z rokami ob strani je najboljša pozicija spanja in k sreči tudi precej pogosta. Odlična je za zdravje hrbtenice in tudi za naš vrat – še posebej, če ne uporabljamo preveč blazin. Kljub temu imajo ljudje, ki spijo na hrbtu, več možnosti, da bodo smrčali, še posebej, če se spopadajo s spalno apnejo.
2. Na hrbtu, roki navzgor
Tudi ta pozicija je dobra za vaš hrbet. Če imate roke navzgor ali ne, je ta pozicija spanja dobra tudi za kožo na vašem obrazu, saj preprečuje pojav gubic. A podobno kot zgornja pozicija je tudi pri tej bolj verjetno, da posameznik v spanju smrči ali da se ponoči spopade z zgago. Poleg tega lahko roke navzgor privedejo do dodatnega pritiska na živce v ramenih, kar lahko vodi do bolečin.
3. Z obrazom navzdol
Spanje na trebuhu lahko izboljša prebavo, a z obrazom pritiskamo a blazino, kar lahko povzroči velik pritisk na vrat. Prav tako lahko ta pozicija spanja privede do bolečin v hrbtenice, saj hrbet ni podprt. Poleg tega nekoliko pripomore k gubicam na obrazu.
4. Pozicija zarodka
Spanje v poziciji zarodka s koleni približanimi k bradi, lahko privede do številnih težav s hrbtom ali vratom. Ekstremno ukrivljanje telesa v pozicijo zarodka lahko prav tako prepreči globoko dihanje. Je pa ta pozicija dobra, če imate težave s smrčanjem. Prijetna je tudi nosečnicam.
5. Na boku, z rokama ob strani
Ko spimo na boku, z rokama ob telesu, je hrbtenica dobro podprta in je v svoji naravni poziciji. To lahko pomaga zmanjšati bolečine v hrbtu in v vratu in zmanjšati težave s spalno apnejo. Slaba stran – spanje na boku lahko pripomore k dodatnim gubicam na obrazu in na dekolteju pri ženskah.
6. Na boku, z rokama pred seboj
Ta pozicija spanja ima podobne prednosti kot tista z rokama ob strani. A kakršno koli spanje na boku lahko povzroči bolečine v ramenih ali v rokah, saj se zmanjša pretok krvi v rokah, povečan pa je pritisk na živce v rokah. A pritisk lahko nekoliko ublažite, če roki iztegnete pred seboj.
7. Spanje na desnem boku
Razlika je tudi v tem, na katerem boku spite. Spanje na desni strani lahko poslabša zgago, medtem ko lahko spanje na levi strani ustvari dodaten pritisk na notranje organe, kot so jetra, pljuča in želodec. Prav zato nosečnicam zdravniki pogosto svetujejo naj spijo na levi strani, da se izboljša pretok krvi po telesu do plodu.
8. Spite na blazini
Ne glede na to, katera je vaša najljubša pozicija spanja, obstaja veliko verjetnosti, da boste spali bolje in z manj bolečin, če boste svoje telo podprli še z blazino. Tisti, ki radi spijo na hrbtu, si lahko manjšo blazino podložijo pod glavo. Tisti, ki spijo na strani, jo lahko položijo med kolena. Tisti, ki spijo na trebuhu, pa jo lahko položijo pod boke, da podpira njihove sklepe. Blazina bo omogočila bolj udobno spanje z manj bolečinami.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV