1. Pripomore k obvladovanju stresa
Če želite položaje v jogi izvajati pravilno, se morate osredotočiti na izvedbo gibov in na pravilno dihanje. Zato ste med jogo prisiljeni, da odmislite vse druge stvari, ki vam rojijo po glavi, in se osredotočite na vadbo. Tako boste vsaj za tistih nekaj ur na teden, ko boste izvajali jogo, pozabili na vsakdanje skrbi in stres. Sčasoma pa vam bo morda takšno ''izklapljanje'' zunanjega sveta, ki vas obremenjuje, prišlo v kri in boste tudi v vsakdanjem življenju lažje obvladovali stres.
2. Odpravlja slabo voljo in negativna čustva
Menda joga lajša tudi nihanja razpoloženja in depresijo. Strokovnjaki za jogo namreč pravijo, da tisti, ki jo redno izvajajo, postajajo bolj umirjeni in pozitivno naravnani, po vadbi se bolje počutijo in so srečnejši. Vadba naj bi namreč vplivala na delovanje endokrinih žlez, ki izločajo hormone, in tako posledično vplivala na to, da se v telesu izloča več hormonov sreče oziroma dobrega počutja in manj stresnih hormonov. Poleg tega nam joga omogoča, da krepimo in bogatimo našo duhovno plat in tako s pomočjo vadbe dosegamo večji notranji mir ter čutimo večje osebno zadovoljstvo.
3. Lajša nespečnost in odpravlja težave s koncentracijo
Joga naj bi pomagala lajšati tudi nespečnost. Ker redna vadba umiri in uravnovesi ne le naše telo, ampak tudi duha, in ker se z jogo naučimo odmisliti težave, s katerimi se srečujemo čez dan, naj bi tudi težave s spanjem kmalu postale preteklost.
4. Izboljšuje občutek za ravnotežje in veča prožnost telesa
Veliko položajev v jogi zahteva dober občutek za ravnotežje. Četudi imate težave z ravnotežjem in ste sprva dokaj nerodni, naj vam to ne vzame volje in poguma. Ker vaja dela mojstra, boste prej ali slej ravno s pomočjo rednega izvajanja joge svoj obutek za ravnotežje izboljšali. Poleg tega boste zahvaljujoč jogi tudi veliko bolj gibčni in prožni kot prej, kar vam lahko pride še kako prav. Morda pa se ravno zaradi večje prožnosti določenih delov telesa pri kakšnem vsakodnevnem opravilu ali nerodnem gibu ne boste poškodovali.
5. Blagodejno vpliva na delovanje organizma
Strokovnjaki za jogo pravijo, da redna vadba pomaga urediti srčni utrip in uravnava pretok krvi ter krvni tlak. Med pozitivne učinke joge pa pogosto prištevajo tudi boljšo prebavo in povečevanje odpornosti.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV