Če se razvije vnetje oziroma okužba, je nujen obisk zdravnika, ki vam bo predpisal antibiotike in noht morda celo nekoliko privzdignil ali kar odstranil problematičen del nohta, kar bo olajšalo in pospešilo celjenje rane ter zdravljenje vnetja oziroma bakterijske okužbe. Če pa se vam bo vraščanje nohta, vnetje in okužba večkrat ponavljalo, potem se bo verjetno zdravnik odločil kar za poseg, s katerim vam bo noht v celoti odstranil. Lahko pa se skušate ponavljajočemu se vraščanju nohta in popolni operativni odstranitvi nohta izogniti tako, da poskusite z medicinski sponko, ki vam jo na problematičen noht namesti izkušen pediker.
Če gre zgolj za rahlo vraščen noht, ki ne povzroča hujših bolečin in vnetij, lahko nogo namočite v toplo kamilično kopel ali pa v toplo slano kopel, ki vam bo zmehčala koži ob nohtu in omilila bolečino. Potem pa si noht, ko ga omehčate, pravilno postrizite, in sicer ga odrežite ravno in ne na okroglo, kajti s tem boste le še olajšali vraščanje nohta v obnohtno kožico. Menda pa pomaga tudi, če si pod tisti del nohta, ki se vam vrašča, namestite tanko sterilno vato oziroma gazo in tako noht nekoliko privzdignete.
Z nekaj triki in malo pazljivosti se lahko vraščanju nohtov izognete:
– nohte si režite naravnost in ne na okroglo;
– ne nosite pretesnih nogavic in pretesnih čevljev – še posebej, če opažate prve znake vraščanja nohtov;
– poskrbite za dobro higieno stopal in si kožo ob nohtih redno pregledujte.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV