Čeprav zdravniki opozarjajo, da metoda lahko prinaša resne zdravstvene težave, pa zagovorniki metode pravijo, da učinkuje, saj deluje kot nekakšen nekirurški gastrični obvod, saj zmanjša prostornino želodca, zaradi česar ste hitreje siti. Kot so zapisali na spletni strani britanske prodajalne korzetov The CorsetDiet.com, korzet daje nežen objemajoč občutek, zaradi katerega ostanete za dolgo siti in posledično pojeste manj ter izgubite odvečne kilograme. Kako metoda deluje, je pojasnil tudi plastični kirurg iz Beverly Hillsa dr. Alexander Sinclair: ''Metoda bi lahko tudi delovala, če bi spreminjali kostno strukturo ljudi in stisnili prsi koš, podobno deluje tudi zobni aparat, ki ravna zobe.'' Tako je korzet predlagal že več kot 100 svojim pacientom in pred kratkim nastopil v oddaji Good Morning America, kjer je razpravljal o delovanju korzetne diete.
Pojasnil je, da pacienti pričnejo korzet nositi dve do štiri ure na dan, nato pa vsak dan pol ure več, dokler ne dosežejo maksimalno 10 do 12 ur na dan. Med vadbo in spanjem korzeta ne nosijo. ''Nekateri moji pacienti želijo ožji pas, kar lahko dosežemo le z odstranitvijo reber, a to zahteva hospitalizacijo in ostala tveganja, ki jih prinaša operacija,'' pojasni dr. Sinclair in doda: ''Opravim veliko operacij za oblikovanje telesa in korzeti predstavljajo neinvazivno in nekirurško motodo oblikovanja telesa.''
Kljub temu pa strokovnjaki za uravnavanje telesne teže iz zdravstevnega področja pravijo, da obstaja dober razlog za to, da naj ženske nikar ne razmišljajo o takšni vrsti oblikovanja telesa. Bariatrični zdravnik dr. Jyotindra Shah iz New Yorka pojasni, da lahko dolgotrajna uporaba korzeta poškoduje notranje organe, kožo in omeji dihalne sposobnosti. V resnici je rezultat lahko celo nasproten, pravi: ''Pomanjkanje kisika zaradi zatisnjenega korzeta lahko pripomore k metaboličnemu sindromu, kar v resnici privede do pridobivanja telesne teže. Ljudje običajno močno zatesnijo korzet, kar lahko povzroči modrice na koži ali celo poškoduje jetra, vranico in ledvica.''
Poleg tega lahko korzet omeji dostop kisika v vse notranje organe. ''Kisik je pomemben za delovanje prav vsakega organa v našem telesu. Če omejimo količino pridobljenega kisika, lahko povzročimo dolgoročno škodo za metabulizem in zdravje in tega si resnično ne želite,'' še doda.
Namesto tega bi ljudje, ki želijo izgubiti odvečno telesno težo, morali obiskati osebnega zdravnika, da bi skupaj odkrila vzroke za debelost in jih skušala odpraviti. Vzroki so namreč lahko najrazličnejši, med njimi čustvene težave, hormonsko neravnovesje, nepravilno delovanje ščitnice, metabolični sindrom, spalna apneja in še bi lahko naštevali. ''Ne obstaja čudežnega načina za izgubo odvečnih kilogramov. Sam tega svojim pacientom ne bi naredil. Gre za še eno dieto, s katero proizvajalci korzetov želijo izvabiti denar iz denarnic pacientov, ki resnično potrebujejo pomoč pri spremembi življenjskega stila, da bi na ta način zmanjšali tveganja za razvoj bolezni,'' je dodal strokovnjak za debelost Sherry Pagoto iz univerze v Massachusettsu.
Če se spopadate z odvečno telesno težo, nikar ne nasedajte to vrstnim željam po pospeševanju prodaje in se raje odločite za obisk zdravnika, s katerim boste poiskali vzroke za pridobivanje telesne teže in spremembe življenjskega stila, ki so pomembne, da bi lahko uravnali svojo telesno težo in se v svojem telesu počutili dobro in zdravo.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV