Vizita.si
Vrvica okoli trebuha vas bo opominjala na nepravilno držo. Velja torej: 'Vzravnan hrbet, trebuh notri in rame nazaj.'

Zdravje

Do popolnega trebuha brez vadbe. Potrebujete le vrvico!

K.B.
03. 04. 2015 13.22
26

Pozabite na trebušnjake in potenje v telovadnici, kot pravi fizioterapevtka Sammy Margo, lahko svoj trebuh utrdite že s preprosto metodo. Potrebujete le vrvico, ki si jo namestite okoli trebuha.

Vrvica okoli trebuha vas bo opominjala na nepravilno držo. Velja torej: 'Vzravnan hrbet, trebuh notri in rame nazaj.'
Vrvica okoli trebuha vas bo opominjala na nepravilno držo. Velja torej: 'Vzravnan hrbet, trebuh notri in rame nazaj.'FOTO: You Tube
Priznana Britanska fizioterapevtka Sammy Margo trdi, da za močne trebušne mišice ne potrebujemo napornih vadb v fintesu ali nešteto ponovitev trebušnjakov. Za njihovo krepitev lahko poskrbimo že med vsakodnevnimi aktivnostmi, kot je sedenje za računalnikom ali hoja v trgovino. Če se njenega nasveta držimo redno, lahko skozi čas presenečeni odkrijemo, da se nam ni izboljšala le drža, a smo pridobili tudi lepo izoblikovane trebušne mišice, pravi.

''Vzemite vrvico, potegnite svoje trebušne mišice notri kolikor lahko in jih nato popustite za 50 odstotkov. Na tej širini si okoli trebuha zavežite vrvico. Pritisk vrvice vas bo čez dan ves čas opominjal, da morate za lepo držo trebuh nekoliko držati notri. Poskusite to vnesti v svojo rutino. Se pravi, da imate napete trebušne mišice tudi med hojo, sedenjem, stanjem, ko hodite domov,'' je povedala za britanski Mail Online Health.

Z metodo boste okrepili svojo sredino, izboljšali tonus mišic na trebuhu in hkrati izboljšali svojo držo. Trik je primeren tudi za tiste, ki niso redno aktivni, čeprav fizioterapevtka poudarja, da je fizična aktivnost ključnega pomena. ''Fizioterapevti smo zaskrbljeni glede tega, da se ljudje vse manj gibajo. A za nekatere je že sama misel na to, da bi morali dva do trikrat v fitnes neprijetna, zato moramo najti način, kako bi ljudem v njihov vsak dan vnesli neko obliko vadbe,'' pove.

''Če trebušne mišice uporabljamo tudi pri vsakodnevnih opravilih, jih uporabljamo na bolj funkcionalen, naraven in s tem učinkoviti način. Poleg telovadbe lahko vajo izvajate tudi, ko ne trenirate. Smo sredi epidemije debelosti in bolečin v hrbtu, zato lahko kakršen koli nasvet ljudem, ki niso fizični aktivni, pomaga,'' je prepričana.

Fizioterapevti namreč opozarjajo, da so bolečine v hrbtu tudi posledica nepravilne drže. Dolgotrajno sedenje s sključenim hrbtom in rameni naprej ali pa stanje na nogah v nepravilni drži lahko privede do hudih bolečin v hrbtu. Zato je treba nenehno paziti, da imamo vzravnano hrbtenico, držimo trebuh notri in ramena nazaj.

Vzravnana drža pa nas ne varuje le pred bolečinami, kot so odkrili strokovjaki iz Nove Zelandije lahko vodi tudi do boljšega razpoloženja, samozavesti in boljših delovnih ali učinih rezultatov. Splača se torej potruditi.
 

KOMENTARJI (26)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 631