Uživanje javorjevega sirupa ima pozitiven vpliv na možgane, so ugotovili ameriški in kanadski raziskovalci. Ugotovili so, da pomaga preprečiti združevanje določenih beljakovin, ki na možganih delujejo kot plak, ki povzroči bolezen, razlaga dr. Donald Weaver z univerze v Torontu.
Kot borovnice
Javorjev sirup naj bi deloval podobno kot borovnice. Bogat naj bi bil z antioksidanti, ki imajo tak vpliv na možgane. Učinek naj bi bil podoben kot pri antioksidantu resveratrolu, ki ga vsebujejo borovnice. Znanstveniki univerze v Cincinnatiju so denimo v drugi študiji ugotovili, da zmanjšamo tveganje za razvoj bolezni možganov, če od srednjih let redno uživamo borovnice.
Javorjev sirup naj bi tudi krepil imunski sistem, povezali so ga tudi z zmanjšanim tveganjem za pojav raka ali diabetesa. Dr. Navindra Seeram z univerze v Rhode Islandu pravi, da so skupaj z raziskovalci z univerze v Torontu javorjev sirup in njegov vpliv na možgane začeli preučevati leta 2005. Ugotovili so še, da deluje protivnetno. Poleg javorjevega sirupa pa za bolj zdrave možgane priporoča še zeleni čaj, borovnice, kurkumo in granatno jabolko.
Zanimive so tudi ugotovitve raziskovalcev univerz v Pittsburgu in Kaliforniji. Njihovi raziskovalci so dognali, da vrtnarjenje preprečuje pojav bolezni možganov. Pa tudi vsako fizično udejstvovanje. Tisti, ki so fizično aktivni, imajo kar za 50 odstotkov zmanjšano tveganje. Pomaga vsako gibanje, se pravi že vrtnarjenje, pa tudi tek, hoja, ples ... Pravzaprav gibanje pri nas vseh izboljša delovanje možganov. |
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV