Stres povzroča nabiranje odvečne teže, pravijo raziskovalci z medicinske fakultete univerze Stanford. In to ne le zato, ker v napornih dnevih prej posežete po čokoladi ali kozarcu vina.
Ko smo v stresu, naše telo prav zadržuje odvečno maščobo, namesto da bi jo kurilo. Ameriški raziskovalci so ugotovili, da stres sproži izločanje hormona, ki telesu sporoča, da skladišči odvečno maščobo. To pa ni težava le, ker smo potem nezadovoljni in celo nesrečni zaradi maščobnih oblog, ki so vidne. Ta maščoba se nabira tudi okrog organov in otežuje njihovo delovanje. Posledice: nezadovoljstvo z videzom, slabše počutje, večje tveganje za pojav bolezni, kot so bolezni srca in diabetes tipa dva.
Zakaj stres povzroči nalaganje maščob v telesu?
Telo stres razume kot znak, da se je treba pripraviti na težke čase. Če stres hitro mine, to telesa ne zmede, hitro se tudi sam vrne v normalno delovanje. Običajne kratke stresne situacije niso škodljive, temveč so del normalnega življenja. Vse le ne more vedno teči gladko. Težava je, ko se počutimo v stresu dlje časa. Takrat naše telo čuti, da mora zaloge energije čuvati, čuva pa jih v obliki maščobe.
Nalaganje maščob povzroči še eno slabo posledico. Maščobe vplivajo na matične celice okrog sebe. Spremenijo jih v še več maščobnih celic. To je začaran krog, v katerem se znajdejo pretežki ljudje.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV