Bele obloge na jeziku
Če je vaš jezik preveč bel, je mogoče, da se vaše telo bori z bakterijskim vnetjem. Ustna votlina sicer sama vzdržuje optimalno ravnotežje bakterij, toda včasih vnos določenih kemičnih snovi (denimo antibiotikov) povzroči, da se te razmnožujejo mnogo bolj kot po navadi. Pomagati bi vam morala antibakterijska ustna vodica; če ne pride do izboljšanja, pa obiščite svojega zdravnika.
Otečene dlesni
Če ste zanosili, bo to morda prvi prepoznal vaš zobozdravnik. Zakaj? Nekoliko otečene dlesni so namreč prvi znak, da v telesu prihaja do hormonskih sprememb, ki so povezane z nosečnostjo. Če so vaše dlesni otečene ter med umivanjem zob morda celo krvavijo, vaša menstruacija pa zamuja, lahko torej obiščete tako zobozdravnika kot tudi ginekologa.
Razpokani kotički ust
To je kar pogosta nadloga, ki pa je izredno nadležna, saj v stiku s slino kotički ust začnejo močno peči. Razlog razpok pa je po navadi pomanjkanje vitaminov B-kompleksa, lahko pa tudi prepogosto oblizovanje ustnic. Posebno povečajte svoj vnos vitaminov B2, B6 in folne kisline, saj so prav ti odgovorni za izsušitev občutljive kože ustnic. Ko ste lačni, si denimo privoščite veliko skledo zelene listnate zelenjave.
Redke obrvi
Postajajo vaše obrvi čedalje bolj redke? Mogoče je, da vaša ščitnica ne proizvaja dovolj hormonov. V tem primeru vam zdravnik lahko predpiše zdravila, ki bodo ščitnico (in vaše obrvi) spet spravili v red.
Temni podočnjaki
Morda potrebujete več spanca, morda pa se vaše telo bori z alergeni. Če se vam je zaradi alergije zamašil nos, so se lahko posledično raztegnile in zatemnile vene okoli oči. Začnite jemati zdravila proti alergiji in temni polkrogi bi morali izginiti.
Tanki lasje
Če vaši lasje naravno niso tako tanki, je mogoče, da se tako kažejo težave s ščitnico. Če se vam lasje za povrh, ko jih krtačite ali sušite s fenom, še močno lomijo, zdravnika prosite za test delovanja ščitnice. Lomljivi lasje pa so lahko tudi znak slabe prehrane. Povečajte svoj vnos omega-3 maščobnih kislin in vitamina A.
Rjavi kožni madeži
Če so se vam na koži obraza nenadoma pojavili rjavi madeži, je to verjetno posledica pigmentacijske motnje. Velikokrat je ta povezana z jemanjem kontracepcijskih tabletk; čeprav strokovnjaki še vedno niso ugotovili, zakaj se to dogaja, pa ni nevarna. Izpostavljenost UV-žarkom pigmentna znamenja še poveča, zdravnik pa vam lahko predpiše kremo, ki jih bo posvetlila.
Rumene izbokline
Verjeli ali ne, to so verjetno maščobne blazinice, ki jih je povzročila prevelika raven holesterola v krvi. Pojavijo se lahko tudi pri vitkih ljudeh, najbolj pogosto pa na kolenih, komolcih, rokah in nogah. Zdravnik naj preveri količino holesterola v vaši krvi.
Vizita e-novice
Izpuščaji na zadnjici
Lahko so znak občutljivosti na gluten. Kar 10 do 15 odstotkov svetovne populacije ga namreč ne more uživati, brez da bi občutili negativne posledice; med njimi pa so lahko tudi izpuščaji na zadnjici, komolcih in kolenih. Svojo občutljivost na gluten preizkusite tako, da za nekaj časa prenehate jesti pšenične testenine in kruh.
Lomljivi nohti
Zelo krhki nohti so znak slabe prehrane. Pomenijo, da vam primanjkuje kalcija, cinka ali vitamina D. Povečajte njihov vnos ter nekaj časa redno lakirajte nohte, da jih utrdite. Vsak večer jih za povrh nahranite z bogato kremo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV