Ko je naše telo preobremenjeno in ne izloča pravilno toksinov iz telesa, ima to lahko negativni vpliv na telesne funkcije. Ne glede na to, ali govorimo o endotoksinih – toksičnih snoveh, ki so sestavina celične stene bakterij ali o eksotoksinih, ki jih izločajo pantogene bakterije – oboji lahko povzročajo težave in celo bolezni. Toksini lahko povečajo tudi tveganje za razvoj raka.
Tu je nekaj simptomov, ki se lahko pojavijo, ko imamo presežek toksinov v telesu:
- Glavoboli, nizek nivo energije, depresija, težave s prebavo, kožo;
- Zamegljen vid;
- Zgaga;
- Odvečni kilogrami;
- Bolečine v hrbtu;
- Vnetje sklepov, bolečine v sklepih;
- Sindrom razdražljivega črevesa;
V vodi topni toksini vs. v maščobi topni toksini
V vodi topni toksini so tisti, ki se iz telesa izločajo prek krvi in ledvic. Naše telo ima samo sposobnost, da vsakodnevno prek uriniranja izloča v vodi topne toksine. Druga zgodba je s toksini, ki se topijo v maščobi, kot so aditivi v hrani, pesticidi, škodljive snovi iz onesnaženega okolja, konzervansi in težke kovine, ki morajo skozi kemično predelavo v telesu, da bi jih lahko izločili. Najbolj učinkovit je pri tem prebavni sistem, še posebej jetra, ko so zdrava in delujejo pravilno. Da bi jim pomagali pri pravilnem delovanju, lahko storimo marsikaj. Tu je nekaj ključnih nasvetov.
Tu je nekaj načinov, kako telesu pomagati pri izločanju toksinov iz telesa:
1. Uživajte zdravo, čim manj predelano hrano
Največ toksinov prejmemo iz prehrane, zato je dobro vedeti, katera hrana vsebuje največ le-teh. Uživajte čim manj predelano hrano, ki ne vsebuje aditivov, konzervansov in drugih umetnih snovi. Tako boste že vnesli manj toksinov.
2. Izdelki z manj škodljivimi snovmi
Uporabljajte čim bolj naravne kozmetične izdelke in čistila. Vključno s kremami za telo, obraz, zobno pasto, milom in proizvodi za čiščenje doma. Danes imamo na trgu veliko proizvodov, ki vsebujejo manj škodljivih snovi, zato le preberite deklaracije.
3. Pijte filtrirano vodo
V Sloveniji imamo dobro pitno vodo, a njeno kakovost lahko izboljšate z dodatnim filtriranjem vode. Ta vodi prinese tudi nekoliko bolj blag in prijeten okus, zato jo boste morda pili še raje. Vsekakor pa za žejo ne pijte sladih pijač. Te nadomestitie z nesladkanimi čaji in vodo.
4. Uživajte sezonsko hrano
Uživajte pestro in raznoliko sadje in zelenjavo, pri tem pa izbirajte čim bolj lokalno pridelano. Če sadje in zelenjava nista pripeljana od daleč, vsebujeta več hranilnih snovi, manj sta špricana s snovmi, ki ohranjajo njuno svežino. Raje izberite solato, ki je nekoliko bolj 'umazana' in so na njej še sledovi zemlje, kot tisto, ki je popolnoma čista, saj je lahko pridelana na vodi in tako ne vsebuje toliko hranilnih snovi. Izbirajte sadje in zelenjavo močnih barv, saj prav to kaže, da vsebujejo veliko vitaminov in mineralov.
5. 'Prešvicajte' se
S potenjem iz telesa izločimo veliko toksinov, zato se ne bojte prešvicati'. Tecite, igrajte košarko, plešite, kolesarite ... Kar koli vam je pisano na kožo. Prepotite pa se lahko tudi v savni.
Na ta način boste telesu pomagali pri izločanju toksinov, poleg tega boste poskrbeli, da jih ne boste v telo niti toliko vnesli. Telo pa vam bo vaš trud hvaležno poplačalo z dobrim počutjem in zdravjem.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV