Mlačna slana voda
Vnetje grla običajno spremlja oteklina. Ker sol veže vodo, tako pomaga zmanjšati oteklino in hkrati odpravi nekatere simptome vnetja. Čeprav je učinek grgranja slane vode dober, ni dolgotrajen, saj z grgranjem ne boste odpravili vzroka vnetja in bolečine. Ima pa grgranje tudi druge pozitivne učinke. Deluje namreč očiščevalno, saj sol uničuje določene bakterije oziroma preprečuje njihovo razmnoževanje, hkrati pa topla slana voda izboljšuje pretok krvi in na ta način omogoča celicam, ki se bojujejo z okužbami, da hitreje pridejo na razdraženo območje. Solno raztopino lahko kupite ali v kozarec mlačne vode primešajte čajno žličko soli in jo raztopite. Tekočino grgrajte, ne je požirati! Vendar pazite, da tekočina ne bo preslana, saj lahko to preveč izsuši grlo in povzroči še večje vnetje, prav tako pa naj raztopina ne bo prevroča, saj se lahko opečete in dodatno poškodujete razdraženo grlo.
Bela čebula je kot zdravilno sredstvo poznana že od nekdaj. Nekateri sicer menijo, da čebula prej kot zdravi povzroča vnetje grla, vendar naj bi to držalo bolj za uživanje surove čebule. Čebula sicer deluje antiseptično, vsebuje pa tudi veliko antioksidantov, ki lajšajo vnetje. Še posebej je bogata z antioksidantom kvercetinom, ki se nahaja predvsem v olupku čebule. Da bi ga lahko zaužili kar največ, zavrite vodo in vanj pomočite čebulne olupke, da boste naredili čaj. Ta pripravek je še posebej učinkovit, če boste v čaj dodali še limonin sok.
Cink
Cinkove tablete so izjemno uspešne pri odpravljanju bolečin v grlu. Neke raziskave so pokazale, da simptomi izginejo v 24 urah od prvega odmerka, vendar je treba cinkove pastile začeti jemati že takoj ob prvem pojavu simptomov. Pri napredovani bolezni bo namreč njihov učinek veliko slabši.
Propolis
Propolis je nekaj najboljšega, kar lahko privoščite svojemu grlu. Je bogat z antioksidanti, aminokislinami in vitamini, zato uspešno premaguje okužbe. Zavira namreč razvoj bakterij, vpliva na določene viruse in pomaga pri lajšanju vnetij. Poleg tega krepi imunski sistem in pomaga očistiti ter razkužiti dihalne poti. Propolis lahko dobite v obliki najrazličnejših mazil, razpršil, kot dodatek v medu ali v obliki alkoholnih tinktur. Propolis lahko uporabite kadar koli, previdni bodite le, če ste nanj alergični.
Limona
Limone so pravi terapevtski sadež, saj poleg tega, da lajšajo bolečine v grlu, limonin sok velja tudi za učinkovito "zdravilo" pri premagovanju zgage, nespečnosti, astme, slabosti, artritisa, opeklin, krvavitev iz nosu, prebavnih motenj, golše in težav z jetri. Limonina lupina po drugi strani vsebuje veliko esencialnih olj, ki pospešujejo pretok limfne tekočine, sproščajo žile in zmanjšujejo vnetja. Za zmanjšanje vnetja v grlu zmešajte limonin sok z nekaj vode in tekočino grgrajte vsaj trikrat dnevno. Če vaše grlo draži še kašelj, na žličko sladkorja nakapajte limonin sok in propolis ter to pogoltnite. Pomagajo seveda tudi najrazličnejši zeliščni čaji z dodatkom limone, propolisa ali medu.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV