"Če zjutraj užijete bolj ali manj le ogljikove hidrate, vaša presnova ne bo imela dela za cel dan. Pri kosilu boste že lačni kot volk, saj je lakota odvisna od dveh faktorjev. Ne le od tega, koliko pojeste, tudi od tega, kaj ste pojedli." Da bi vas zajtrk nasitil do kosila, mora vsebovati dovolj beljakovin. "In ni treba, da zaradi tega, ko vstanete, pojeste zrezek. Naredite si omleto oziroma jajca, uživajte sir in druge mlečne izdelke." Zraven pa polnozrnat kruh ali kosmiče. In nekaj zelenjave – denimo paradižnika, bučk, avokada. Sadež pa naj bo za posladek. "In ne pozabite, da beljakovine vsebujejo tudi nekateri rastlinski viri," dodaja Yoder Latortuejava. "Humus je odličen vir beljakovin pa tofu in edamam." Vegetarijanci ju zelo dobro poznajo, to sta izdelka iz soje. Vsebujejo pa beljakovine tudi oreški in semena, ki jih lahko zmešate s kosmiči ali pozobate posebej.
Zdravje
Napaka, ki jo večina naredi pri pripravi zajtrka
Verjetno že veste, da je izjemno pomembno, da svojemu telesu zjutraj poklonite gorivo, ki ga potrebuje, da se zažene, v obliki zdravega zajtrka. A veliko ljudi pri izbiri jedi naredi veliko napako.
Zajtrk bi moral biti sestavljen iz četrtine ogljikovih hidratov, četrtine beljakovin, četrtine zelenjave in četrtine sadja, pravi priznana ameriška nutricistka Krista Yoder Latortue. Najbolj pomemben del pa naj bi bila izbira beljakovin.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV