Porušeno ravnovesje bakterij v prebavnem traktu je tako povezano s sladkorno boleznijo, debelostjo, avtizmom, ekcemom, luskavico, astmo in vnetnimi boleznimi črevesja, kot sta ulceriozni kolitis in Crohnova bolezen. Zadnje raziskave celo kažejo, da so bakterije krive tudi za nekatere avtoimunske bolezni, saj povzročijo, da imunski sistem napade živčevje, kar lahko povzroči na primer simptome multiple skleroze.
Poleg tega lahko nekatere bakterije vplivajo na naše razpoloženje. Ena izmed raziskav je pokazala, da miši, ki so jim dodajali laktobacile – bakterijo v črevesju, ki jo pogosto dodajajo probiotikom, občutijo manj nervoze. Strokovnjaki verjamejo, da ta bakterija vpliva na možgane, da proizvajajo več snovi, ki imajo pomirjujoč učinek.
Bakterija, ki živi na naši koži, ima prav tako posebno vlogo, saj jo ščiti. A čezmerno umivanje rok lahko kožo osuši in zmanjša nivo koristne bakterije na rokah, kar lahko izzove številne težave s kožo, kot je na primer srbečica kože (dermatitis).
In še to. Ste vedeli, da si med vsakim poljubom izmenjate na milijon različnih bakterij? Kot omenjeno, te bakterije večinoma niso škodljive, in ker poljubi spodbujajo proizvodnjo hormonov sreče, se tem nikar ne odpovedujte.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV