Te dni so pri založbi Orbis izšle knjige dr. Johanne Budwig – Rak, problem in rešitev, Laneno olje, resnična pomoč pri artritisu, srčnem infarktu, raku in Oljno-proteinska kuharica.
Dr. Budwigova je bila diplomirana farmacevtka, kemičarka in doktorica znanosti na področju kemije in fizike, pri 47 letih pa se je vpisala še na študij medicine. Poznavanje kvantne fizike jo je pripeljalo do odkritij, ki so spremenila tok razvoja boleznim mnogim bolnikom.
Za svoje znanstvene dosežke je bila Budwigova kar sedemkrat predlagana za Nobelovo nagrado. Zelo veliko je naredila na področju razumevanja industrije maščob in vpliv maščob na človekovo zdravje. Njej gre zasluga za prepoznavanje različnih maščobnih kislin v maščobah (prej nismo vedeli, iz katerih maščobnih kislin so določene maščobe sestavljene). Pretežni del svojega življenja je posvetila raziskovanju vpliva maščob na zdravljenje tumorjev.
Celice za delovanje potrebujejo kisik
Kot poznavalka kvantne fizike je dr. Budwigova dojela, da je bistvo zdravja v pravilnem pretoku energije skozi celico in njenem pravilnem dihanju. Če celica ne diha, ji ne morejo pomagati nobena hranila. Selen, vitamini, aminokisline ... vse to je dragocena hrana za celico, a le, kadar normalno diha in ima energijo za normalno presnovo. V rakastih celicah pa kisika primanjkuje. In prav vprašanje, kako v celico vnesti kisik in kako jo znova napolniti z življenjsko energijo, je bilo tisto, ki je navdihovalo dr. Budwigovo dolga desetletja.
Katere maščobe so najboljše?
V svojih raziskavah je Budwigova dokazala, da nekatere maščobe škodujejo zdravju. Ljudem je svetovala, naj uporabljajo živila, ki rastejo v njihovi bližini, in uporabljajo hladno stiskana olja. Med vsemi maščobami, ki jih je raziskovala, je na prvo mesto postavila laneno olje. Najboljša kombinacija za zdravje pa je laneno olje v kombinaciji z mlečnimi proteini. Odkrila je, da se prav v tej kombinaciji ustvari največji energijski potencial, ki omogoča celicam ohraniti več solarnih fotonov kot katera druga snov.
Kako uporabljamo laneno olje?
Ker je laneno olje zelo občutljivo, ga moramo takoj po odpiranju shraniti na temno in hladno mesto. Ker je olje zelo občutljivo na svetlobo, ga nikoli ne smemo segrevati. Če želimo, da bo olje učinkovalo, ga lahko prelivamo le čez mrzle ali mlačne jedi. Dve žlici olja na dan, ali 3–4 žlice sveže zmletih semen, zmešanih s skuto, so odlična preventiva. Če pa želite olje uporabljati kot dodatek k zdravljenju, pa se morate pred tem dobro seznaniti z vsemi recepturami in protokolom diete.
Zakaj ne bi kdaj pa kdaj za zajtrk pojedli hrane za vaše celice!
Potrebujete:
2 jedilni žlici linomela (gre za izdelek, ki ga je ustvarila dr. Budwigova in ga lahko kupite samo v Nemčiji. Sami ga pripravite tako, da v mlinčku zmeljete laneno seme, ki mu dadate čim bolj naraven med, v razmerju 6:1)
1 jedilno žlico medu
100 g kvarka (kvark je nepasterizirana nemastna skuta)
3 jedilne žlice mleka
3 jedilne žlice olja iz lanenih semen
sveže sadje in sveže sadne sokove
oreščke
Priprava:
V stekleno posodo stresite dve jedilni žlici linomela in ju prekrijte s plastjo sezonskega sadja. Potem dodajte še preostale sestavine in premešajte.
Pa dober tek!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV