Da imamo vsi svoj bioritem, svojo notranjo uro, je znano. Zdaj so raziskovalci odkrili, da imajo svojo notranjo uro tudi naše mišice. To so raziskovali na univerzi Northwestern v Chicagu. Kaj pa pomeni, da imajo mišice svojo notranjo uro?
To vpliva na to, kdaj naj bi bilo najbolje telovaditi. Mišice se drugače odzivajo na vadbo ob različnem času. Američani so odkrili, da se mišice pri ljudeh najbolje odzivajo, ko je dan, torej je zunaj svetlo. "Kisik in notranja ura skupaj plešeta v celicah mišic, da bi proizvedla energijo," pojasnjuje dr. Joseph Bass, eden od avtorjev študije. "Čas dneva vpliva, kako sinhroniziran je ta ples. Zmožnost celic, da opravljajo najpomembnejše funkcije, se spreminja glede na čas dneva."
"To ne pomeni, da bomo začeli športnikom zapovedovati, kdaj naj telovadijo," nadaljuje. "Lahko pa to informacijo izkoristijo, da optimizirajo uporabo svojih mišic." Te so najbolj učinkovite, ko so najbolj zbujene. To je podobno, kot se tudi najbolje učimo samo ob določenem času – recimo podnevi ali ponoči. Ne pomeni, da se ne bomo ničesar naučili ob drugem času, bo pa to za nas zahtevnejše.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV