Učenci, ki vsak dan jedo zdrav zajtrk, imajo več možnosti, da bodo v šoli bolj uspešni, kot tisti, ki ne jedo zajtrka, je pokazala zadnja raziskava britanske univerze Cardiff. V študiji, ki je vključevala 5000 učencev, starih od 9 do 11 let, se je izkazalo, da so bili otroci, ki so za zajtrk jedli kosmiče, toast, sadje ali mlečne izdelke, dvakrat bolj uspešni pri šolskih nalogah kot tisti, ki zajtrka niso jedli. Tisti, ki so poleg zdravega zajtrka čez dan jedli še sadje in zelenjavo, so se v šoli odrezali najbolje.
Čeprav so akademiki že dolgo časa povezovali jutranje obroke z izboljšano učinkovitostjo možganov, pa raziskovalec dr. Graham Moore iz Cardiff univerze pravi, da je ta študija prinesla najmočnejši dokaz do sedaj, da zajtrk lahko vpliva na kognitivne sposobnosti. ''Pokazala se je močna povezava med uživanjem zajtrka in boljšimi rezultati v šoli pri učencih. Poleg tega pa se je tudi pokazalo, da mora biti zajtrk zdrav,'' je pojasnil in dodal: ''Možnosti za dosego nadpovprečne ocene so bile dvakrat višje pri tistih učencih, ki so jedli zajtrk.''
Ni bilo pomembno, ali je učenec jedel zajtrk doma ali v šoli, ključnega pomena je bilo, da je zjutraj pojedel prvi obrok dneva. Pokazalo pa se je tudi, da se učne sposobnosti učencev niso povečale, če so otroci za zajtrk jedli čips ali sladkarije oziroma so bile enake kot pri tistih, ki niso jedli zajtrka.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV