Prehrana
Zelo pomembno je, da jeste redno in večkrat na dan. Dan začnite z obilnim zajtrkom in ga končajte z manjšo večerjo. Prehrana naj bo bogata z vitamini in proteini, del vsakodnevnega jedilnika pa sezonsko sadje in zelenjava. Poleg tega bodo imunskemu sistemu pomagali še mlečni izdelki, še posebej jogurti. Danes so dostopni tudi probiotični, ki zmanjšujejo možnost prehlada. Zlata vreden je v tem času še med, ki deluje protivnetno, antioksidantno, pomaga pri prebavi, pomirja, lajša težave pri astmi ...
Napitki
Naš organizem potrebuje dovolj tekočine, popiti je treba vsaj dva litra na dan. Še posebej priporočljivo pa je, da pijete sveže stisnjen sadni sok. Pri tem morate vedeti, da sok, ki ga kupite v trgovini, ni tako zdrav kot ta, ki ga iz sadja pripravite sami. Tudi čaj je dober za imunski sistem. Izberite si vrsto, ki vam je najljubša, vsake toliko pa si privoščite tudi zeleni čaj, ki je učinkovit antioksidant. Ko se čaj nekoliko ohladi, vanj stisnite limono in namesto sladkorja uporabite med.
Telovadba
Znanstveno je dokazano, da telovadba izboljšuje imunski sitem in ga ojača za kar 50 odstotkov. Če do zdaj še niste telovadili, si čim prej izberite svojo najljubšo obliko vadbe, ob kateri se boste tudi zabavali. Seveda pa pričnite postopoma, da vas ne bo že prvi ''muskelfiber'' tako prestrašil, da se boste vrnili na stara pota. Najprej si izberite lažjo vadbo, nato pa stopnjujte. Dobra novica pa je ta, da tudi seks spada med rekreacijo, zato si ga v hladnih dneh privoščite v obilju.
Sprostitev
Znano je, da nič ne uniči bolj imunskega sistema kot stres. Ker pa mu je današnji slog življenja zelo podvržen, si skušajte sprostitev privoščiti vsak dan. Meditirajte, berite, rišite, poslušajte glasbo, privoščite si kopel z eteričnimi olji, masažo, skratka počnite, kar koli vam pomaga, da se sprostite in odmislite službo ali skrbi. Če boste tovrstne dejavnosti vključili v svoj vsakdan, boste svojemu zdravju naredili veliko uslugo.
Spanje
Če organizem ni spočit, je bolj izpostavljen boleznim, zato je prav pomanjkanje spanja lahko tudi vzrok za številna prehladna obolenja. Zato si privoščite vsaj 6 ur spanja dnevno, ki pa naj ne bo prekinjen. Poskrbite tudi za to, da boste imeli dovolj prostora za počitek, svež zrak v spalnici in primerno temperaturo. Zagotovo pa iz spalnice odstranite kupe še ne zlikanega perila ali pa službene zapiske, ki vam še v času počitka vzbujajo slabo vest.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV