Poleg tega je izjemno priporočljiva za tiste, ki si želijo lepo kožo, vitamin A deluje tudi proti vnetnim boleznim, ker je lahko prebavljiva in sladka je odlična tudi za otroke. Še posebej tudi za tiste, ki si želijo shujšati. ''Buča ima po sestavi energijsko vrednost manjšo od krompirja, je pa po okusu zelo podoba. Torej je odlična za ljudi, ki hujšajo in si lahko za večerjo privoščijo zelo veliko pečene buče. Sploh ni treba biti pozoren na količino, pri krompirju pa vemo, da velja malo drugače,'' pojasni nutricistka.
Cepuševa svetuje, da bučo jemo celo in je ne lupimo. Poleg tega tudi, da uporabimo izjemno zdravilna semena, ki jih lahko popečete in posolite. ''Bučna semena vsebujejo zelo veliko cinka, ki je pomemben za naš imunski sistem. Jeseni, ko se nas lotevajo razna obolenja, je dobro, da svoje telo okrepimo z več cinka. Bučnice tako lahko jeste tudi kot prigrizek. Če imate recimo navado, da v dopoldanskem ali popoldanskem času jeste različne orehe, semena in mandeljne, je v jesenskem času zelo dobro, da raje jeste bučnice. Na ta način bo telo dobilo kakovostne maščobe, nekaj beljakovin, veliko vlaknin in predvsem zelo potreben cink.''
Izbirate lahko med različnimi bučami, a nutricistka najraje izbere hokaido bučo. ''Meni osebno je najbolj všeč hokaido buča, ker je najbolj mesnata in ima najbolj poln okus, ampak enako zdravilne so tudi preostale buče,'' še pojasni.
Svoj najljubši recept iz buč pa nam je zaupala tudi voditeljica kuharske oddaje Polona ga žge! Polona Požgan. Recept najdete v videoprispevku.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV