Že res, da si z rednimi trebušnjaki utrdite in lepo izoblikujete trebušne mišice, a da bi natrenirane mišice prišle do izraza, se morate znebiti tudi maščobnih oblog na vašem trebuščku. To pa vam samo s trebušnjaki ne bo uspelo. Poskrbeti boste morali tudi za intenzivno aerobno vadbo, ki spodbuja metabolizem in porabo kalorij ter posledično topi maščobne blazinice na vašem telesu. Vaje za krepitev zgornjih, spodnjih in stranskih trebušnih mišic torej dopolnite še s kardio vadbo, kot je na primer tek, kolesarjenje, aerobika, ples … Kombinacija obojega vam bo namreč dala želene rezultate – lepo izoblikovan trebuh brez odvečnih maščobnih blazinic.
Mit št. 2: Če bom redno telovadil, bom tehtal manj
Cilj marsikoga, ki se loti telovadbe in ki spremeni prehranjevalne navade, je izgubiti tistih nekaj odvečnih kilogramov. A lahko se zgodi, da tehtnica sicer kaže precej manj kot na začetku, a še vedno ne kaže toliko, kot bi si želeli. Ali pa se zgodi, da na neki teži obtičite in nikakor ne morete pasti na tisto nižjo težo, ki ste si jo zadali. Morda pa ni s tem nič narobe, kajti če ste res pridno telovadili in se držali pravil drugačnega prehranjevanja, ste morda izgubili večino maščob, ki vam je včasih na tehtnici dodajala kilograme, te pa je zamenjala mišična masa. Mišice so namreč težke, zato tisti, ki redno trenirajo z utežmi in pazijo na pravilno prehrano, velikokrat tehtajo več, kot preden so začeli trenirati. Vendar pa njihovi kilogrami ne rastejo na račun maščob, temveč na račun mišic.
Mit št. 3: Redno telovadim, zato lahko jem, kar koli hočem
Če boste trikrat tedensko tekli, poleg tega pa še dvakrat na teden pridno telovadili z utežmi, pa ne boste pazili na prehrano, verjetno učinki vašega športnega udejstvovanja ne bodo takšni, kot bi lahko bili. Mišice, ki jih vsak teden znova razgibavate in oblikujete z utežmi, za rast in definicijo potrebujejo veliko beljakovin, zato je takoj po treningu priporočljivo pojesti ali popiti kaj beljakovinskega. Ravno obratno pa pred vadbo vaše telo potrebuje kakovostne ogljikove hidrate. Skratka, če si želite natrenirane, izklesane postave, potem boste gotovo morali premišljeno jesti. Cvrta hrana, sladkarije, ogromne količine belega kruha in mastnih salam ali mesa vas kljub rednemu gibanju in telovadbi skoraj gotovo ne bodo pripeljali do čvrstega, lepo oblikovanega telesa, na katerem bo zelo malo ali celo nič maščob.
Mit št. 4: Tečem trikrat tedensko, zato sem v odlični formi
Drži, tisti, ki tečete trikrat ali celo večkrat tedensko, ste v odlični tekaški kondiciji, to pa ne pomeni, da ste tako dobro pripravljeni in vzdržljivi tudi, ko gre za kakšne druge športe. Če se boste lotili treninga z utežmi, pilatesa ali kakšne druge oblike vadbe, namenjene krepitvi posameznih mišic, boste morali začeti na začetku, to pomeni pri nekoliko lažjih vajah oziroma pri lažjih utežeh. In seveda obratno – če redno obiskujete fitnes ali pilates, to ne pomeni, da boste brez težav pretekli pet ali 10 kilometrov. Kljub temu da telovadite z razmeroma težkimi utežmi in obvladate tudi tiste zahtevnejše pilates vaje, to ne pomeni, da bo vaše telo kos tudi enournemu teku. Takšne intenzivne aerobne vadbe, kot je tek, se boste kljub vsemu verjetno morali lotiti postopoma.
Mit št. 5: Hujšam tako kot zvezdniki, zato bom kmalu videti kot oni
Ste prebrale, kako za svojo postavo skrbi Jennifer Aniston, in ste se tudi ve lotile njene diete in vadbe? Ali pa vas navdušuje, da je supermanekenka Heidi Klum po štirih porodih videti naravnost čudovito, zato ste pobrskale po spletu in se odločile, da tudi ve preizkusite njen recept za vitkost? Kaj pa vi, moški, ste si kdaj za vzor vzeli kakšnega mišičastega zvezdnika in se lotili vadbe po njegovem receptu? Vse to v želji, da bi bili videti kot vaš slavni vzornik? No, dejstvo je, da vsako telo deluje drugače in tudi na določeno dieto oziroma način vadbe se odzove drugače. Predvsem pa ne glede na to, kaj boste naredili, nikoli ne boste videti do potankosti tako kot zvezdnik, katerega ste si izbrali za zgled pri hujšanju. Pri tem, ali bodo določeni deli telesa bolj ali manj izklesani in kako bodo izoblikovani, ima namreč do neke mere vpliv tudi genetika. Nekdo ima tako lepo izoblikovane roke in zadnjico že brez napornih vaj, spet drugi mora za lepe mišice in obline močno garati, pa še takrat morda ne bo videti čisto tako, kot si je zamislil.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV