Program preoblikuje obraz tako, da na nanj zariše najbolj značilne dolgoročne posledice prekomernega uživanja alkohola, kot so počene kapilare na obrazu, zabuhel obraz, pordela polt, bolj suha koža in tako naprej. ''Namen programa je šokirati uporabnike in vplivati na njihovo nečimrnost v upanju, da bi jih njihova pogršana podoba prepričala v to, da ne bi prekomerno posegali po alkoholu,'' je še odkrito pojasnil.
Kako alkohol vpliva na zunanjo podobo?
- Zabuhlost obraza povzroči limfna tekočina, ki iz razširjenih žilic uhaja v tkivo. - Ker alkohol porabi zaloge vitamina C in A v telesu, je koža manj odporna na zunanje vplive, ki povzročajo staranje kože, kot so onesnaženost in izpostavljanje sončnim žarkom. Pomanjkanje teh vitaminov namreč zmanjša proizvodnjo kolegena – snovi, ki je odgovorna za to, da je naša koža videti napeta in mladostna. - Prekomerno pitje alkohola privede tudi do pomanjkanja vitamina B, kar se odraža s kožnimi ekcemi in izpuščaji na obrazu. - Koža je prav tako bolj nagnjena k temu, da postane rdeča, saj alkohol širi krvne žile. A če pijemo redno, krvne žile sčasoma lahko počijo, zaradi česar ljudje dobijo parmanetno rdečico lic ali nosu. - Številni zaradi pitja alkohola trpijo tudi za stanjem imenovanim rosacea, kjer kar na enkrat pridobijo močno rdečico obraza. - Kronično pitje alkohola lahko privede do temnih kolobarjev pod očmi. Vzrok za to je, da alkoholizem na dolgi rok tanjša kožo, zaradi česar so krvne žile pod površino bolj vidne. - Poleg tega tisti, ki pijejo preveč, na splošno pogosteje slabše skrbijo za svoje zdravje, zato gre škoda, ki jo povzroča prekomerno pitje alkohola pogosto z roko v roki s škodo, ki jo povzroča kajenje ali druga škodljiva razvada. |
Ne le, da prekomerno uživanje alkohola vpliva na vaše zdravje in zunanjo podobo, v začetku tega meseca so raziskovalci iz medicinske univerze University of Missouri School of Medicine opozorili, da lahko vpliva tudi na spremembo vaših genov. Kot pravijo, pa je že dolgo znano, da lahko vodi tudi do bolezni jeter. ''Vemo, da kronični alkoholizem škoduje jetrom, a občasno prekomerno uživanje alkohola prav tako izjemno škodi telesu,'' je pojasnila vodja raziskave Shivendra Shukla.
Prekomerno uživanje alkohola je eden od najpogostejših vzrokov za kronično odpoved jeter. Dolgoročne poškodbe jeter zaradi alkohola so nepopravljive. Prekomerno uživanje alkohola pa je povezano tudi z visokim krvnim tlakom, boleznimi srca, kapjo, rakom in prebavnimi težavami.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV